Dyskoteka andrzejkowa!

Dyskoteka andrzejkowa!Uwaga Uczniowie!

W piątek 24. listopada odbędzie się DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA!!!

Bawimy się od 16:00 do 19:00. Liczymy na Wasze liczne przybycie!

Dobra zabawa gwarantowana!

💃🏼🕺🏼😀🔈👍🎶🎊💿🎧🎷🎤🎸💃🏼🕺🏼

Dzień Banana

Dzień BananaNasza szkoła kładzie nacisk na zdrowe odżywanie i aktywny tryb życia, czego przykładem są popularne już "Dni Owocowo-Warzywne". Bohaterem drugiego takiego dnia był dzisiaj banan.

Uczniowie chętnie przynieśli banany do szkoły. Klasy 0, 1, 7a, 2c, 3b oraz 3c zaopatrzone były w banany w 100%. Łącznie na 138 uczniów obecnych dzisiaj w szkole, aż 123 osoby miały ze sobą banany.

Po sprawdzeniu ilości owoców przez komisję 89% społeczności uczniowskiej zjadła banana na zdrowe drugie śniadanie. Kolejny taki dzień już za miesiąc!

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji!

Dzień Niepodległości

Dzień Niepodległości Galeria.
Relacja filmowa

Dnia 10 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorami apelu byli uczniowie klasy siódmej wraz z uczniami gimnazjum.

Nie zawiedli nasi najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej, którzy również włączyli się i przygotowali montaż słowno - muzyczny. Piękne pieśni patriotyczne zostały wykonane przez zespół szkolny Nutki Song. Cała społeczność szkolna ubrana na galowo wspólnie obchodziła to nasze, najważniejsze święto narodowe.

Po zakończeniu części patriotycznej , zaproszony gość specjalny Pan Antoni Strzelczyk wręczył uczniowi naszej szkoły Michałowi Drzewieckiemu stypendium Fundacji Jerzego Szmajdzińskiego.

W tym dniu zostali również nagrodzeni uczniowie, którzy zdobyli pierwsze miejsca w konkursie interdyscyplinarnym "zDolny Ślązaczek" z języka niemieckiego - Bartosz Kowalczyk a z języka angielskiego- Filip Englard. Uczniowie Ci będą reprezentować naszą szkolę w etapie powiatowym. BRAWO!

Brawa należą sie również sportowcom, którzy reprezentowali naszą szkołę w zawodach sportowych w piłce siatkowej w Zawidowie oraz zdobyli miejsca na podium - chłopcy pierwsze miejsce a dziewczyny drugie w turnieju o puchar dyrektora szkoły w Zawidowie.
Dziewczęta również za udział w Finale Wojewódzkim Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej.

Brawo ! Brawo ! Brawo !

Turniej Siatkówki w Zawidowie

Turniej Siatkówki w ZawidowieDrużyna siatkarek zajęła II miejsce w VII Turnieju Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zawidowie.
Skład zespołu: Kinga Brzozowska, Nina Rzeźniczak, Nikola Kosmecka, Oliwia Wolna, Emilia Bettin, Joanna Kowalska, Wiktoria Bździuch, Natalia Kipiniak
wyniki :
SP 2 Zgorzelec-SP 2 Pieńsk 0:2
SP Zawidów-SP Jerzmanki 2:0
SP 2 Pieńsk - SP Jerzmanki 2:0
SP Jerzmanki - SP 2 Zgorzelec 0:2
SP 2 Zgorzelec- SP Zawidów 0:2
SP 2 Pieńsk - SP Zawidów 1:1
O zwycięstwie zdecydowała różnica małych punktów na korzyść zespołu z Zawidowa.
I SP Zawidów
II SP 2 Pieńsk
III SP Jerzmanki
IV SP 2 Zgorzelec

I miejsce siatkarzy w Zawidowie

I miejsce siatkarzy w ZawidowieDrużyna siatkarzy zajęła I miejsce w VII Turnieju Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zawidowie.
wyniki :
SP 2 Zgorzelec-SP 2 Pieńsk 0:2
SP Zawidów-SP Jerzmanki 0:2
SP 2 Pieńsk - SP 2 Zgorzelec 2:0
SP Jerzmanki - SP 2 Zgorzelec 2:0
SP 2 Zgorzelec- SP Zawidów 2:0
SP 2 Pieńsk - SP Jerzmanki 1:1

I SP 2 Pieńsk
II SP Jerzmanki
III SP 2 Zgorzelec
IV SP Zawidów
Pieńsk w składzie : Jakub Adamowicz, Sławek Wilga, Seweryn Ligęza, Radek Filkos, Patryk Chmurzyński, Patryk Jachura, Damian Małecki ,Mateusz Bęczarski
Gratulacje dla chłopaków za ambitną sportową walkę.

zDolny Ślązak z języka angielskiego- etap szkolny

zDolny Ślązak z języka angielskiego- etap szkolnyW środę 08. listopada odbyła się ostatnia część konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka angielskiego.

Najwięcej punktów zdobył Hubert Waszak z 2a- 23p.

Serdecznie gratulujemy i życzymy zakwalifikowania się do kolejnego, powiatowego, etapu! :)

II ETAP KONKURSU "WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI"- JÓZEF PIŁSUDSKI

II ETAP KONKURSU "WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI"- JÓZEF PIŁSUDSKIDnia 21 listopada ( wtorek ) o godzinie 7:30 w sali nr 4 odbędzie się II etap konkursu " WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI". Przedmiotem zmagań w drugim konkursie będzie znajomość życiorysu. działalności i dokonań WIELKIEGO POLAKA - JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO. Wszystkich uczestników I etapu oraz wszystkich chętnych serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w rywalizacji.

Olimpiada geograficzna

Olimpiada geograficznaZapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w IV Olimpiadzie Geograficznej dla uczniów dolnośląskich szkół podstawowych. Etap szkolny odbędzie się w dniu 7 grudnia 2017. Obejmuje on następujące treści programowe:
1. geografia fizyczna ogólna (wybrane zagadnienia geografii fizycznej),
2. kartografia (mapa – umiejętności czytania, interpretacji i posługiwania się mapą),
3. geografia astronomiczna (Kształt, ruchy Ziemi i ich następstwa).
Chętni mogą zgłaszać się do 30 listopada do opiekuna konkursu.
Opiekun konkursu - Jadwiga Sikorska

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości10 listopada 2017 roku na 5 godzinie lekcyjnej na hali sportowej odbędzie się apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zapraszamy. Organizatorzy


Uczniowie w tym dniu przychodzą na galowo!

GIMNAZJALNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

GIMNAZJALNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ23 listopada w Domu Kultury w Pieńsku odbędzie się IV edycja GIMNAZJALNEGO KONKURSU PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ. W tym roku szkolnym w konkursie będą już uczestniczyć klasy szkoły podstawowej. Klasa VII wystąpi wraz z klasami gimnazjalnymi, natomiast „zerówka” i klasa I wystąpią w oddzielnej kategorii.
Wszystkie klasy przygotowują co najmniej jeden utwór( najwyżej dwa) o tematyce patriotycznej. Mile widziane utwory współczesne{ „ Biały krzyż”, „ Ojczyzna”, „ Tu wszędzie jest moja ojczyzna”, „ Nie gniewaj się na mnie Polsko”, „ Mury”, „ Solidarność” M. Grechuty lub inne}. Utwory nie mogą się powtarzać, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń, których wychowawcy dokonują u p. Sylwii Jarosz. Podkłady muzyczne każda klasa organizuje sobie we własnym zakresie. Pomocą służy p. Jerzy Błauciak. W występie każdej klasy powinna wziąć udział przynajmniej sześcioosobowa grupa uczniów w strojach tematycznie związanych z wykonywanym utworem lub z emblematami symbolizującymi patriotyzm{ biało-czerwone wstążki, kotyliony, orły, flagi itp.}. Dopuszcza się wykonanie drugiego utworu przez solistę albo duet z każdej klasy. Występy takie będą oddzielnie oceniane. Zgłoszeń proszę dokonywać najpóźniej do 20 listopada. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości wychowawcy konsultują się z p. Jerzym Błauciakiem.

Konkurs o krajach niemieckojęzycznych - etap I

Konkurs o krajach niemieckojęzycznych - etap IZapraszamy wszystkich chętnych uczniów do uczestnictwa w konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań uczniów szkół podstawowych i gimnazjum oraz poszerzanie wiadomości o krajach niemieckiego obszaru językowego.

Konkurs odbędzię się w dwóch etapach: etap pierwszy (pytania zamknięte): poniedziałek 27.11 o godzinie 10:40 oraz etap drugi (pytania otwarte) w lutym.

Zapisy do konkursu: sala nr 11. Zapraszamy serdecznie!
Wygenerowano w sekund: 0.05
995,535 unikalnych wizyt