"Wędrówka po Polsce"

"Wędrówka po Polsce"Pierwszy dzień astronomicznej wiosny upłynął społeczności naszej szkoły na swoistej "Wędrówce po Polsce". Celem imprezy było przybliżenie regionalnego podziału naszego kraju oraz poznanie tradycji, potraw, strojów i tańców regionalnych. Uczniowie przygotowywali się do tego dnia pod czujnym okiem swoich wychowawców, realizując powierzone zadania. Wszystkie klasy miały za zadanie przygotować stroje regionalne (damski i męski), dwie potrawy, taniec ludowy oraz plakat tematyczny z wiadomościami o regionie.
FILMOWA RELACJA Z TAŃCÓW KLAS (Montaż: ucz. Piotr Jaworski)
Klasa 1a - region kaszubski (taniec szewiec)
Klasa 1b - region warmiński (taniec polka)
Klasa 1c - region mazowiecki (taniec mazur)
Klasa 2a - region łowicki (taniec oberek)
Klasa 2b - region krakowski (taniec krakowiak)
Klasa 2c - region kurpiowski (taniec powolniak)
Klasa 3a - region podhalański (taniec zbójnicki)
Klasa 3b - region kujawski ( taniec kujawiak)
Klasa 3c - region wielkopolski (taniec chodzony)
Klasa 3d - region śląski (taniec trojak)

Uczniowie zrealizowali wszystkie zadania na najwyższym poziomie. FILMOWA RELACJA Z POKAZÓW KLAS Na stołach królowały potrawy takie jak: kwaśnica, pyry z gzikiem, zupa zarzutka, szneka z glancem, kapusta zasmażana oraz żur i pyzy śląskie. Przepięknie wykonane tańce zachwyciły publiczność oraz samych tańczących uczniów. Niebywałym gościem imprezy był FILMOWA RELACJA Z WYSTĘPU zespołu Lasowianie , który przygotował specjalnie dla nas mini koncert. Muzyka z regionów m. in. rzeszowskiego porwała do tańca niemalże połowę uczniów naszej szkoły.

Komisja w składzie: pani Małgorzata Rohr-Miłuch, pani Joanna Winnicka, pani Regina Burdejska, pani Sylwia Skoczylas oraz pan Łukasz Brodziak miała naprawdę trudne zadanie, aby wybrać zwycięzców dzisiejszej imprezy.

Jury przyznało miejsce 1 klasie 1a, miejsce 2 klasie 2c oraz miejsce 3 klasie 2a.
Dodatkowo przyznano nagrody w kategorii za najlepszy strój regionalny (klasa 1a), najlepsza potrawa regionalna (klasa 3b) oraz najlepszy taniec regionalny (klasa 3a).

Śmiało możemy stwierdzić, że godnie powitaliśmy wiosnę - tańcem, śpiewem i wspaniałą radosną atmosferą!

FOTOGALERIA

Polonez na otwarcie zmontowany przez ucz. Oskara Stolarskiego z ujęć p. Marka Marendziaka ucz. Krystiana Łaskawego.

Telewizja Zgorzelec o nas:

http://www.tvtzgorzelec.pl/index.php/news/piensk/335-wedrowka-po-polsce

Kaloryczna rywalizacja

Kaloryczna rywalizacjaZapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w naszej szkolnej kalorycznej rywalizacji. Jest już dość ciepło i można wrócić do spalania zbędnych kalorii.:) Do rywalizacji zapisujemy się poprzez aplikację Endomondo.
Opiekun - J. Sikorska

Olimpiada geograficzna

Olimpiada geograficznaW dniu dzisiejszym odbył się w Jeleniej Górze drugi etap Olimpiady Geograficznej dla Uczniów Dolnośląskich Gimnazjów w którym wziął udział Michał Drzewiecki - uczeń klasy 2a. Życzymy Michałowi sukcesu i kwalifikacji do etapu finałowego:)
Opiekun - J. Sikorska

Konkurs Recytatorski

Konkurs RecytatorskiDnia 9 marca 2017 r. w naszym gimnazjum odbył się szkolny Konkurs Recytatorski, który był eliminacją do konkursu powiatowego. Z dziesięciorga uczestników jury wyłoniło trzy osoby, które będą reprezentować naszą szkołę w finale powiatowym. Wyróżnione osoby to: Nikola Jesse, Nina Rzeźniczak, Michał Drzewiecki.

"Dzień Jabłka"

"Dzień Jabłka"Nasza szkoła kładzie nacisk na zdrowe odżywanie i aktywny tryb życia, czego przykładem są popularne już "Dni Owocowe". Bohaterem kolejnego takiego dnia było dzisiaj zdrowe jabłko. Klasa 3a wykonała plakat tematyczny, w którym poinformowała nas o wartościach odżywczych tego smacznego owocu. Uczniowie chętnie przynieśli jabłka do szkoły. Samorząd Uczniowski zrobił jednak wszystkim uczniom niespodziankę i poczęstował każdego obecnego w szkole smacznym jabłkiem. Dzisiejszy "Dzień Owocowy" będzie więc dniem rekordowym, gdyż 100% społeczności uczniowskiej zjadła jabłko na zdrowe drugie śniadanie.

Kolejny taki dzień już za miesiąc!

"Dzień Kobiet" w naszej szkole

"Dzień Kobiet" w naszej szkoleMiłym wydarzeniem dzisiejszego dnia był uroczyście obchodzony w naszej szkole "Dzień Kobiet". Aby umilić to święto wszystkim Paniom i Dziewczynom, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego składali najserdeczniejsze życzenia witając je uroczyście już na progu szkoły. Dziewczęta i Panie wprowadzone zostały w radosny nastrój i otrzymały w dowód sympatii kwiaty – symboliczne tulipany, które niezmiennie kojarzą się z tym świętem. Grupy teatralna i taneczna przygotowały na tą okazję specjalny program artystyczny.

Dziękujemy Panom za umilenie nam dzisiejszego dnia, który upłynął w miłej i pogodnej atmosferze, a wspaniałym Dziewczynom jeszcze raz życzymy samych dobrych chwil, nie tylko 8 marca!

Zdjęcia

PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W JELENIEJ GÓRZE

PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W JELENIEJ GÓRZEW piątek 3 marca w Domu Kultury JELONEK w Jelenie Górze odbył się XI Dolnośląski Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Wzięło w nim udział ok 70 wykonawców( solistów i zespołów), w tym nasze NUTKI SONG. Pięknie wykonane utwory- przez Alę Chmielowiec " Polskie Skrzydła" oraz przez cały zespół " Świadkowie Nadziei" zostały nagrodzone gromkimi brawami. Warto dodać, że jak co roku cała impreza stała na bardzo wysokim poziomie. NUTKOM należą się wyrazy uznania i wdzięczności za pracę włożoną w przygotowanie do tej prestiżowej imprezy oraz za przepiękny występ.

"Germanista roku" - etap drugi

"Germanista roku" - etap drugiW styczniu uczniowie naszego Gimnazjum, którzy chcieli wziąć udział w następnym etapie "Germanisty roku", zmierzyli się z kolejnymi zadaniami. Zmagania z drugiego etapu dotyczyły budowy zdania w różnych gramatycznych konstrukcjach, a uczniowie mieli za zadanie układać i przekształcać zdania w odpowiedniej formie. Do zdobycia było podobnie jak w pierwszym etapie - 10 pkt.

Z zadaniami najlepiej poradzili sobie: Izabela Kucia - kl. 3a i Kacper Wiszniewski - kl. 2a - 9 pkt. oraz Jakub Wajda - kl. 3a i Michał Miśta kl. 3b, Patrycja Piasecka - kl. 3b i Oliwer Urbaniak kl. 2a - 8 pkt.

Po dwóch etapach konkursu najwięcej punktów zebrali:
1. Kacper Wiszniewski - 18 pkt.
2. Izabela Kucia i Michał Miśta - 17 pkt.
3. Oliwer Urbaniak - 16 pkt.
4. Alicja Chmielowiec i Jakub Wajda - 15 pkt.


Kolejny etap konkursu już w marcu!

Wielki Mecz i Złoto Dla Piłkarzy Ręcznych

Wielki Mecz i Złoto Dla Piłkarzy RęcznychDramaturgia i pokaz siły charakteru towarzyszyły finałowi powiatowemu w piłce ręcznej chłopców. Nasza drużyna awans do finału wywalczyła jeszcze przed feriami na turnieju w Zawidowie. W turnieju finałowym w pierwszym meczu pokonała 15-7 gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu. W drugim meczu półfinałowym gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu nie dało szans drużynie z Bogatyni.
W meczu o złoto spotkali się zwycięzcy z pierwszych spotkań. Nasi chłopcy na 5 min. przed końcem meczu przegrywali 10-6 , zdołali odrobić straty i doprowadzili do remisu. Dogrywka również nie wyłoniła zwycięzcy. W rzutach karnych nasz zespół był jednak skuteczniejszy i wygrał cały mecz 16-15.
Wielkie gratulacje dla całej drużyny w składzie: Adam Dolata, Wiktor Rękas, Maciej Kiełbowicz, Maciej Daśko. Adam Jakubas, Michał Miśta, Hubert Wojdak, Oskar Smoleń wszyscy z klasy sportowej IIIb, Dominik Jarosz, Jakub Adamowicz, Maksymilian Bertram, Sławek Wilga, Radosław Filkos, Adrian Pażdzior i Patryk Jachura wszyscy z klasy sportowej IIb

Studenci z AIESEC

Studenci z AIESEC Od poniedziałku (6.02.) do piątku (10.02.)lekcje języka angielskiego odbywały się w naszym gimnazjum z udziałem studentów z Brazylii, Chin i Indii, którzy przebywali w Polsce na wymianie dzięki Fundacji AIESEC.
Przez cały tydzień studenci opowiadali o swoich krajach i kulturze.
Gimnazjaliści usłyszeli o chińskim Nowy Roku, indyjskim Diwali i brazylijskim karnawale. Młodzież dowiedziała się, jak wygląda chińskie wesele i usłyszała, jak brzmią brazylijskie i indyjskie rytmy.
W piątek o godzinie 13.53 liczna grupa gimnazjalistów pożegnała na Dworcu PKP swoich gości.
Tak zakończył się pobyt studentów z AIESEC w polskich szkołach.
Matheus, Vin i Sui zostawili wiele miłych wrażeń i wspomnień, a przede wszystkim dużą motywację do nauki języka angielskiego.
DZIĘKUJEMY!!!

Złote siatkarki

Złote siatkarkiW finale powiatowym o tytuł mistrzostwo powiatu nie zawiodły również nasze siatkarki. Zespół w składzie: Magdalena Wróbel, Sara Ilnicka, Kinga Brzozowska, Ewa Balcerzak, Weronika Winiewska, Karolina Markowska, Partycja Piasecka, Justyna Protas, Oliwia Wolna, Nikola Kosmecka i Nina Rzeźniczak walkę sportową rozpoczął od meczów półfinałowych pokonując rywalki Gimnazjum z Jerzmanek (2:0) oraz Gimnazjum nr 2 ze Zgorzelca (2:1). Wczoraj na własnym boisku zdominował drużynę z Gimnazjum z Zawidowa (2:0) i Gimnazjum nr 2 w Bogatyni (2:0).
Klasyfikacja:
I miejsce- Gimnazjum Pieńsk
II miejsce- Gimnazjum nr 2 Bogatynia
III miejsce- Gimnazjum Zawidów
Wygenerowano w sekund: 0.03
892,385 unikalnych wizyt