gimpiensk - News

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

klasy III


info

Uroczystość Forsowania Nysy Łużyckiej

Dzisiaj, tj. 17 kwietnia 2018 roku o godz. 11.00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach 73. rocznicy Forsowania Nysy Łużyckiej. Uroczystość odbyła się na Placu Wolności w Pieńsku. Uczniowie klasy II Gimnazjum, Klasy VII i I szkoły podstawowej byli obserwatorami tej patriotycznej uroczystości. Obecne były także poczty szkół i instytucji państwowych. Rozpoczęło się od przemówienia Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk, pana Jana Magdy. Przypomniał on o waleczności Polaków i ich ofiarnym poświęceniu. Po przemówieniach złożono kwiaty pod pomnikiem ofiar wojennych. Pięknie prezentowała się orkiestra Kopalni Węgla Brunatnego Turów oraz Kompania Żołnierzy z Bolesławca. Naszych najmłodszych - oddział przedszkolny Tropicieli zafascynowały salwy honorowe. Uczniowie w ramach projektu ,,100 - lecie Niepodległej" przygotowali wcześniej prace na temat wydarzeń, które miały miejsce 16. i 17. 04. 1945 roku Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wykonali chorągiewki, które na zakończenie rozdali mieszkańcom Pieńska.
Cała uroczystość była żywą lekcją historii.

Wycieczka do Jeleniej Góry

Wycieczka do Jeleniej Góry21 marca przyrodnicze grupy projektowe p. Sikorskiej i p. Dominiczak wybrały się do Jeleniej Góry na powitanie wiosny. Jak widać na zdjęciu - zamiast wiosny - witaliśmy zimę :) Wycieczka była bardzo udana - przeszliśmy żółtym szlakiem z Jeleniej Góry do schroniska "Perła Zachodu" , a potem pojechaliśmy do Cieplic do Muzeum Przyrodniczego. Tam uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych. Zwiedziliśmy także muzeum, gdzie bardzo ciekawe były wystawy interaktywne dotyczące fauny Polski i świata. Do domu wróciliśmy późnym wieczorem - zmęczeni, ale zadowoleni.
Koszty całej wycieczki zostały pokryte z funduszy projektu "Liczyć, badać, poznać świat" - wsparcie szkół w gminie Pieńsk.

Tutaj znajdziecie zdjęcia z wycieczki!

"DRUGA SZANSA DLA ALEKSA"

"DRUGA SZANSA DLA ALEKSA"W sobotę 10 marca w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku odbył się koncert charytatywny pod hasłem ”Druga szansa dla Aleksa”. Uczniowie klas trzecich naszej szkoły ( uczęszczający na muzyczne zajęcia artystyczne) wraz z opiekunem p. Błauciakiem również brali udział niemal w komplecie w tym wydarzeniu. Artyści, którzy przybyli z Opola i Gliwic, by pomóc Aleksowi zaprezentowali publiczności swój własny dorobek muzyczny i tekstowy. Można było posłuchać refleksyjnych ballad jak również utworów żywych i humorystycznych, różnorodnych pod względem rytmu. Warto dodać, że uczniowie sami wyszli z inicjatywą uczestniczenia w koncercie, mimo, że wcześniej akcja pomocy choremu Aleksowi odbyła się już w naszej szkole.

Olimpida Geograficzna

Olimpida GeograficznaDzisiaj w Jeleniej Górze - Cieplicach odbył się rejonowy etap Olimpiady Geograficznej dla Uczniów Dolnośląskich Szkół Podstawowych. Wzięli w nim udział uczniowie klasy 3a - Maciek Fostek, Michał Drzewiecki i Kacper Wiszniewski.
Na razie nie znamy wyników, ale trzymamy kciuki za chłopaków i życzymy wszystkim kwalifikacji do finału, który odbędzie się w maju we Wrocławiu.
Opiekun konkursu - Jadwiga Sikorska

2a i 3a w Teatrze Zdrojowym w Cieplicach

06 marca 2018 klasy 2a i 3a wraz z wychowawcami p. S. Skoczylas i S. Jarosz wybrały się na wycieczkę do Teatru w Cieplicach na spektakl pt. "Sherlock Holmes albo Tajemnica panny Tulli". To mrożąca krew w żyłach, pełna fałszywych tropów i niedopowiedzeń historia osadzona w londyńskich realiach schyłku XIX w. Było wszystko, czego można się spodziewać po klasyce gatunku: jajka na bekonie, five o’clock, double-decker, angielska pogoda, Big Ben i oczywiście Baker Street 221B. Sceniczna historia jest tak zawiła, że nawet realizatorom udało się zmylić samych siebie i pogubić w tropach. Uczniowie także mieli niezłą zagadkę kryminalną do rozwikłania. Aktorzy zagrali świetnie, za co pod koniec zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po przedstawianiu czekała na nas niezwykła lekcja teatralna. Przez 45 min aktorka, p. Lidia Lisowicz opowiadała o kukłach używanych podczas przedstawień. Pokazała nam także wszystkie pomieszczenia w teatrze, począwszy od garderoby, charakteryzatorni, poprze zapadnię i dekoratornię. Na koniec wszyscy zakładali maski teatralne. Wycieczka była bardzo udana. Na pewno poszerzyliśmy swoją wiedzę z literatury i języka polskiego. Wszyscy zachowali się tak, jak przystało na gimnazjalistów. Dopełnieniem dobrego zachowania był strój galowy. Brawo dla wszystkich!

Turniej o Mistrzostwo Powiatu Chłopców w Piłkę Ręczną

Sukces piłkarzy ręcznych z SP 2 w Pieńsku

W dniu 2.03.2018 roku w SP nr 2 w Pieńsku zostały rozegrane mecze finałowe o Mistrzostwo Powiatu Chłopców w Piłkę Ręczną. W zawodach uczestniczyły: SP 2 w Zgorzelcu, SP Bogatynia, SP Jerzmanki oraz SP 2 w Pieńsku. Rozgrywki były na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. I – sze miejsce wywalczyła SP nr 2 w Zgorzelcu. Na drugim miejscu uplasował się zespół SP w Jerzmankach, a nasza drużyna zajęła miejsce III, pokonując w grze o brązowy medal drużynę z Bogatyni 6:3.
Naszą drużynę reprezentowali:
1. Szymon Kloc
2. Dominik Jarosz
3. Jakub Adamowicz
4. Marsel Ilnicki
5. Patryk Jachura
6. Konrad Smokowski
7. Sławomir Wilga
8. Oliwer Urbaniak
9. Maciej Gręda
10. Dawid Dziachan
11. Radosław Filkos
12. Adrian Paździor
13. Fabian Szczepaniak
14. Konrad Pająk
15. Maksymilian Bertram
16. Seweryn Ligęza
17. Mateusz Sobczak
Gratulacje dla chłopców oraz opiekuna drużyny p. Bagladzisa, który przygotowywał ich do rozgrywek.
Warto dodać, ze w meczach półfinałowych, które odbyły się w naszej hali drużyna z SP2 w Pieńsku pewnie pokonała zespół z Ruszowa 16:3 oraz Działoszyna 20:2, przegrywając jedynie z zespołem ze SP nr 2 w Zgorzelcu 9:6.

NUTKI SONG NA KONKURSIE PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W JELENIEJ GÓRZE

NUTKI SONG NA KONKURSIE PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W JELENIEJ GÓRZEW piątek 02 marca w Domu Kultury Jelonek w Jeleniej Górze odbył się kolejny etap Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej, w którym brały udział nasze NUTKI SONG. Impreza ta od lat stoi na bardzo wysokim poziomie. Nasz zespół wykonał utwór zatytułowany „ Dziś idę walczyć mamo” . W kategorii soliści Alicja Chmielowiec zaśpiewała fantastycznie utwór „ Orzeł biały”. Swoje pierwsze szlify zaliczył najmłodszy uczestnik konkursu i równocześnie najmłodszy członek zespołu NUTKI SONG- Daniel Polnicki- uczeń „ zeróweczki”, który przepięknie wykonał piosenkę z filmu „ Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, zdobywając wyróżnienie. Brawo! Po konkursie NUTKI wraz z opiekunem- p. Jerzym Błauciakiem udali się na pyszną pizzę , na którą zasłużyli w 100 procentach.
P.S. Serdeczne dzięki dla Cypriana za uwiecznienie występu naszych Artystek.

Srebro dla siatkarzy w finale strefy jeleniogórskiej

 Srebro dla siatkarzy w  finale strefy jeleniogórskiej Drużyna siatkarzy wywalczyła wicemistrzostwo strefy jeleniogórskiej. Turniej finałowy odbył się w Kamiennej Górze (gospodarzem jest szkoła która w poprzednim roku zajęła I miejsce w strefie) . Pierwsza faza turnieju to mecze w parach zgodnie z miejscami zajętymi w półfinałach. W pierwszym meczu spotykamy się z drużyną gospodarzy tj. SP 2 w Kamiennej Górze. Szkoła ta przez wiele lat dominowała w rozgrywkach siatkarskich w rejonie jeleniogórskim. I w pierwszym meczu niespodzianka, wygrywamy z mocnym przeciwnikiem 2:1. W drugiej parze SP2 w Bolesławcu pokonuje SP w Karpaczu. Pokonane zespoły walczą o miejsce III a zwycięzcy o pierwsze. Mecz z Bolesławcem był zacięty i stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Nasi przeciwnicy wykorzystali jednak doświadczenie i ogranie ligowe w BTS Bolesławiec. Przegrywamy 2:0 do 22 i 23. III miejsce zajmuje drużyna gospodarzy a czwarte Karpacz.
Wicemistrzowie strefy: Dominik Jarosz, Jakub Adamowicz, Radek Filkos, Adrian Paździor, Seweryn Ligęza, Maks Bertram, Jakub Niedźwiedzki, Sławek Wilga, Damian Małecki i Mateusz Bęczarski.
Skrót z meczów na stronie SP2 Pieńsk w zakładce - wydarzenia

Próbne egzaminygimnazjalne z języka angielskiego

Próbne egzaminygimnazjalne z języka angielskiegoOd października 2017 r. uczniowie zdający egzamin gimnazjalny z języka angielskiego rywalizują ze sobą o najwyższy wynik z egzaminu. Mają już za sobą pięć takich próbnych egzaminów, z których średnia wyniku procentowego wyłoniła nam następujących uczniów z najwyższym wynikiem:

1 miejsce ex aequo:
Weronika Borek (3a)
Sergiusz Stasiak (3a)
Oliwia Wolna (3b) ze średnim wynikiem 90%


2. miejsce: Fabian Szczepaniak (3a)- 87%
3. miejsce: Kacper Wiszniewski (3a)- 83%


Warto dodać, że średni wynik grupy z 51%(październik) powindował w górę na 61,8% (luty) osiągając ogromny progres :)

Przed uczniami ostatni próbny egzamin w marcu! Trzymamy kciuki za kolejne pobite rekordy w wynikach :)

Opiekun grupy: Marta Przekop

Uroczystość Poświęcenia Sztandaru Szkoły Podstawowej nr 2 w Pieńsku

Uroczystość Poświęcenia Sztandaru Szkoły Podstawowej nr 2 w PieńskuGaleria

01 marca 2018 roku odbyła się niezwykła Uroczystość Poświęcenia Sztandaru Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum w Pieńsku.Ten dzień z pewnością zapisze się w historii naszej szkoły jako jeden z najważniejszych. O godz. 09 30 uroczystość rozpoczęła się mszą św. w tutejszym kościele św. Franciszka. Mszy przewodniczył o. Jarosław Wysoczański, który specjalnie na tę okoliczność przyjechał z Rzymu. Po mszy św. dalsza część uroczystości miała miejsce w hali widowiskowo - sportowej w Szkole Podstawowej nr 2. Nie zabrakło zaproszonych gości - Burmistrz Miasta i Gminy w Pieńsku p. Jan Magda, wicestarosta powiatu - M. Wieczorek - Radni Rady Miejskiej w Pieńsku, Radni Powiatu, przedstawiciele zaprzyjaźnionych szkól z gminy Pieńsk, księża, a także osoby prywatne oraz rodzice. Zarówno w życiu pojedynczych osób jak i różnych społeczności bywają takie chwile, które na długo pozostają w sercach. Taka chwila stała się dziś naszym udziałem. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 przekazała poświęcony Sztandar Burmistrzowi Miasta i Gminy Pieńsk, który z kolei przekazał go Dyrektorowi Szkoły, a na końcu Sztandar otrzymali Uczniowie. Uczniowie podziękowali za Sztandar i obiecali, że będą godnie reprezentować szkołę, a patron – ojciec Michał Tomaszek będzie wyznaczał im drogę do wiedzy i uskrzydlał przyszłość. Z nowym już sztandarem młodzież przystąpiła do ślubowania. Przedstawiciele klas wyszli na środek i uroczyści ślubowali. Następnie narratorzy ( W. Drewicz i K. Pająk) zapowiedzieli część artystyczną w wykonaniu uczniów szkoły. Zaczęła się ona od recytacji wiersza J. Twardowskiego "Śpieszmy się kochać ludzi" ( A. Chmielowiec). Po recytacji przenieśliśmy się do wioski peruwiańskiej, gdzie uczniowie odegrali pokaz ruchowy przy pięknej muzyce peruwiańskiej. Najmłodsi, ubrani w piękne kolorowe chusty, zatańczyli w rytm muzyki z Peru. I w tym rytmie zakończyła się część artystyczna.Na koniec nasz szkolny chór pod kierunkiem p. J. Błauciaka odśpiewał szkolny hymn "Świadkowie nadziei". Nie zabrakło też przybijania symbolicznych gwoździ przez Sponsorów, dzięki którym ten Sztandar został zakupiony. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tej uroczystości. Mamy nową Szkołę Podstawową nr 2 z błogosławionym Ojcem Michałem Tomaszkiem! Jest to chluba i duma dla nas.

VI etap konkursu - " WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI" - WITOLD PILECKI

VI etap konkursu  - " WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI" - WITOLD PILECKIDnia 6 marca 2018 r. (7:30, sala nr 4 ) odbędzie się VI etap konkursu "WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI". W tym etapie uczestnicy będą musieli wykazać się znajomością dokonań wielkiego patrioty - WITOLDA PILECKIEGO.
Wygenerowano w sekund: 0.03
1,072,165 unikalnych wizyt