Życzenia

Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni. Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole. Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść ...
Wieczór gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia ... To noc wyjątkowa ... jedyna ... niepowtarzalna ... Noc Bożego Narodzenia ...
W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok składamy wszystkim życzenia zdrowia, pogody ducha, ciepła, wiary i wiele sukcesów i życzliwości na co dzień.

Dyrektor Gimnazjum w Pieńsku
Marek Popko

Nowy rozkład autobusów

Lira w przedszkolu :D

W środę 8 grudnia uczniowie z koła teatralnego Lira z naszego gimnazjum wraz z Panią Małgorzatą Jurecką wybrali się do Przedszkola Publicznego nr 1 w Pieńsku, aby zrobić przedświąteczną niespodziankę przedszkolakom i zaprezentować baśń rosyjską pt.: „Dzikie gęsi”.
Jest to spektakl opowiadający o rodzeństwie, które zostaje samo w domu. Starsza siostrzyczka, nie posłuchawszy przestróg rodziców, pozostawiła na chwilę bez opieki swego braciszka. I wtedy wydarzyła się rzecz straszna… Do domu przyleciały dzikie gęsi i porwały chłopca. Dziewczynka zmartwiona wyrusza na poszukiwania…
Dzieci z zapartym tchem oglądały perypetie rodzeństwa. Z sali dochodziły głosy maluchów: Uaaaaa! Ooooo! Oznaczało to chyba, że im się podobało;) Niemałe poruszenie wywołało pojawienie się na scenie czarownicy – można to było wyczytać z przerażonych min małych widzów. Na szczęście wszystko w baśni kończy się dobrze, a młodych aktorów nagrodzono gorącym aplauzem i „słodkim co nie co” 
Nie ma chyba nic piękniejszego od uśmiechu dziecka! Dlatego po powrocie z przedszkola została ogromna satysfakcja, że mogliśmy zupełnie bezinteresownie zrobić coś dobrego dla naszych małych przyjaciół z przedszkola.

Wycieczka do Vitbis

Newsy10 grudnia 2010 r. klasa 1a wraz z klasą 3a wybrała się na wycieczkę do Złotoryi. Celem wycieczki było odwiedzenie przez uczniów największego w Polsce producenta szklanych ozdób choinkowych metodą tradycyjną - firmy Vitbis. Gimnazjaliści dowiedzieli się, że fabryka działa od prawie 60 lat, ozdoby są dmuchane ze szklanej rury na wolnym ogniu oraz ręcznie dekorowane. Do srebrzenia firma używa czystego srebra i wysokiej jakości lakierów. Dziennie fabryka produkuje 150 000 bombek gładkich i 50 000 ozdób dekorowanych. Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem zarówno dla młodzieży, jak i dla opiekunów. Wizyta w Vitbis pozwoliła wszystkich uczestnikom przenieść się w bajkowy czas świąt, ale też zobaczyć, jak ciężko pracują ci, którzy tworzą te cudne ozdoby. Serdecznie dziękujemy firmie Vitbis za miłe przyjęcie, przygotowanie bombek w kształcie serc z naszymi imionami i nieodpłatne przekazanie obu klasom kartonów pełnych ozdób na szkolne choinki.
Zdjęcia z wycieczki w "czytaj więcej"

Matematyczna Liga Naukowa

9 grudnia w naszym gimnazjum został przeprowdzony szkolny etap Matematycznej Ligi Naukowej. W konkursie wzięło udział 37 osób. Do rozwiązania, w ciągu 45 minut, był test wielokrotnego wyboru, składający się z 10 zadań, który polega na sprawdzeniu każdej odpowiedzi, bo każda może okazać się prawdziwa lub fałszywa. Najlepszy wynik osiągnęli: Krzysztof Odzioba z kl.3e (144 p.), Karolina Derkowska z kl. 2a ( 124 p.) i Sylwester Kapusta z kl. 3e ( 124 p.). Te trzy osoby wejdą w skład reprezentacji naszej szkoły w kolejnych etapach. O tym, kto będzie czwartym członkiem drużyny zdecyduje dogrywka, w której o miejsce w drużynie powalczą: Agata Bałaga z kl. 2a ( 112 p.), Katarzyna Błauciak z kl. 2a ( 112 p.), Nikola Sajewicz z kl. 3a ( 112 p.) i Patrycja Wojdak z kl. 3e (112 p.). Zwyciezcom gratuluję, a uczestnikom dogrywki życzę powodzenia.

MARATON PISANIA LISTÓW ZAKOŃCZONY!

Znamy już dokładną ilość listów. Wspólnie pobiliśmy nowy rekord!!! przypominam, że rok temu było ponad 1300 listów. W tym roku jest ich dwa razy tyle i jeszcze trochę- 2948!!!
Wszystkim dziękujemy i mamy nadzieję, że nasze starania przyniosą oczekiwane efekty.
Wielkie brawa dla wszystkich maratończyków, opiekunów i gości!!!

http://maraton.mojek.pl/
wg listy miejsc w Polsce będziemy na 9 miejscu!!!

Wyniki II Turnieju Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Newsy29 listopada odbył się II Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w naszym gimnazjum. Do zdobycia było maksymalnie 76 punktów. Wyniki przedstawiają się następująco:
1. Maciej Werpulewski 3e 55p.
2. Nikola Sajewicz 3a 54p.
3. Piotr Łagowski 3e 49p.
4. Natalia Bińczak 3a 47p.
5. Patryk Dominiczak 3e 44p

Zwycięzcom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów oraz pogłębiania wiedzy z zakresu języka angielskiego. Rozdanie dyplomów odbędzie się na najbliższym szkolnym apelu.

Organizator konkursu: M. Przekop

Piłka halowa

NewsyW związku z licznymi pytaniami o ligę halową poniżej przedstawiona jest aktualna tabela po rozegraniu 27 meczów.
TABELA -------->CZYTAJ WIĘCEJ

MARATON PISANIA LISTÓW Z AMNESTY INTERNATIONAL!!!

Już po raz kolejny zapraszamy do udziału w Maratonie pisania listów z Amnesty International. Ratujemy ludzi przetrzymywanych w więzieniach, zastraszanych i szykanowanych ze względu na swoje poglądy, wyznanie, sprzeciw wobec łamania podstawowych praw człowieka. Nazywani są więźniami sumienia. Poprzez listy wyrażamy swój sprzeciw wobec władzy łamiącej godność człowieka. Praktyka pokazuje, że wiele osób udaje się uratować, wielu udaje się pomóc.
Jeśli nie jest ci obojętny los innych ludzi i chcesz wyrazić swoje niezadowolenie - przyjdź i napisz z nami listy - 5, 15, 30, nie ważne każdy głos jest ważny!!!gdzie?kiedy? jak?
w czytaj więcej:-)

Głupi wybryk

Dzisiaj przed godziną 8.00 uczniowie gimnazjum zamiast wejść do szkoły godzinę stali przed szkołą. Jakiś dowcipniś powiadomił policję o podłożeniu bomby w gimnazjum. Ten telefon uruchomił całą procedurę obowiązującą w takich sytuacjach.

Pogotowie gazowe, pogotowie ratunkowe, straż pożarna, policja zostały postawione w stan gotowości. Dowodzący Pan komendant J. Doroszczak sprawnie poprowadził całą akcję i po godzinie można było wrócić na zajęcia. Nieodpowiedzialny wybryk kosztował bardzo dużo. Mam nadzieję, że sprawca zostanie wykryty i przykładnie ukarany, a jego rodzice pokryją koszta akcji.
Pierwsza godzina lekcyjna nie odbyła się. Bedzie natomiast musiała być odrobiona w innym terminie. Przykro, że przez taki bezmyślny wybryk tracą wszyscy uczniowie.

Dyrektor Gimnazjum
Marek Popko

archiwum strony gimpiensk

Wygenerowano w sekund: 0.07
995,543 unikalnych wizyt