Towarzystwo Ochrony Przyrody i Krajobrazu w Zgorzelcu

Towarzystwo Ochrony Przyrody i Krajobrazu w Zgorzelcu zorganizowało konkurs pomiarowy "Nasze płazy i gady", w kategorii wiedzy, prac plastycznych i fotograficznej. W każdej z nich uczciwie odnieśli sukcesy. W konkursie wiedzy III miejsce zajęły uczennice kl. IIa Kasia Błauciak i Karolina Derkowska. W kategorii plastycznej III miejsce zdobyła Karolina Derkowska, a wyróżnienie w pracy fotograficznej zdobył Kamil Breczko z kl. IIIa.


Gratuluje Wszystkim! - Grażyna Łagowska

Zawody Lekkoatletyczne

Zawody LekkoatletyczneKrzysztof Odzioba został mistrzem województwa w rzucie oszczepem. W Finale Dolnośląskiej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce uzyskał znakomity wynik 49,60m. Drugie miejsce w konkursie rzutu oszczepem zajął Marek Markowski z wynikiem 45,90m. Bardzo dobry wynik osiągneła sztafeta 4x100m w składzie:Piotr Łagowski, Krzysztof Odzioba, Maciej Słapczyński i Albert Bąk. Z czasem 0:47,40 chłopcy zajęli IV miejsce i wyrównali rekord szkoły. Maciej Werpulewski z wynikiem 39,60m zajął V miejsce w rzucie dyskiem. Siódmy był Sylwek Kapusta z wynikiem 35,90m. Drużynowo chłopcy zajęli wysokie VI miejsce.

Festiwal Nauki 2011

English Champion League- finał

Finał naszych najzdolniejszych z języka angielskiego odbędzie się 8 czerwca o godzinie 8.55 w sali nr 3.

Tym razem będzie poziom wyżej- intermediate z zakresu słownictwa i gramatyki. Część druga pozostaje bez zmian- list/email.

W ''czytaj więcej'' podaję zagadnienia gramatyczne, które będą obowiązywały na tym etapie.

M. Przekop

Recenzja wyjazdu na mecz 28 kwietnia 2011

Recenzja wyjazdu na mecz 28 kwietnia 201128 kwietnia 2011r. sportowcy naszej szkoły wyjechali na mecz Zagłębie Lublin kontra Lech Poznań. To było wydarzenie, na które wszyscy czekaliśmy.

WYNIKI KONKURSU DO ENGLISH CHAMPION LEAGUE

Do 'English Champions League', czyli II etapu konkursu, zakwalifikowali się najlepsi z j. angielskiego w naszym gimnazjum:

1. Kacper Linka (3d)- 40 pkt
2. Piotr Łagowski (3e)- 39 pkt
3. Kamila Zasadzińska (2a)- 38 pkt
4. Emilia Jarosz 3a (37)- pkt
5. Natalia Bińczak i Mateusz Kilarski (3a)- 36 pkt
6. Nikola Sajewicz (3a) i Marta Mietlicka (1a)- 35 pkt
7. Natalia Wojas (3a)- 33,5 pkt
8. Filip Szlądzak (3d)- 32,5 pkt
9. Dominika Błauciak (2a), Patrycja Wojdak (3e) i Piotr Szkolak (2a)- 31 pkt
10. Jakub Czajko (2d)- 30,5 pkt

Serdecznie gratuluję zwycięskiej lidze, a szczególnie M. Mietlickiej za wysoki wynik, choć jest w pierwszej klasie, oraz wszystkim tym, którzy dopiero w gimnazjum zaczęli uczyć się j. angielskiego:)

Zapraszam do finałowego etapu, który odbędzie się niebawem.
M. Przekop

Siatkówka plażowa

Siatkówka plażowaKlaudia Kikut, Natalia Matejkowska, Monika Rucińska, Alicja Wojciechowska zajęły I miejsce w Turnieju o Mistrzostwo Powiatu Zgorzeleckiego w Siatkówce Plażowej. Dziewczęta pokonały kolejno Gimnazjum w Jerzmankach, Gimnazjum Nr 1 w Bogatyni i Gimnazjum w Zawidowie. Liczymy na dobry występ siatkarek w mistrzostwach strefy jeleniogórskiej, które odbędą się na początku czerwca. Gratulacje!!!

Siatkówka plażowa

Siatkówka plażowaPiotr Łagowski, Marek Markowski i Adam Lisiak
zajęli I miejsce w Turnieju o Mistrzostwo Powiatu w Siatkówce Plażowej. Nasi siatkarze bez najmniejszych problemów pokonali kolejno Gimnazjum Łużyckie, Gimnazjum nr1 w Bogatyni i Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu. W zawodach rozgrywanych tzw. systemem brazylijskim uczestniczyło 8 drużyn. Gratulacje!!!

NABÓR OPTIVUM

NABÓR OPTIVUM
Przypominamy, że ostateczny termin zawożenia podań do szkół ponadgimnazjalnych upływa jutro o godz 15.00.

Konkurs geograficzny

Do III etapu konkursu geograficznego zakwalifikowali się:
1. Patryk Dominiczak - 40 p.
2. Agata Mista - 39 p.
3. Nikola Sajewicz - 38 p.
4. Patrycja Wojdak - 38 p.
5. Patryk Formicki - 36 p.
6. Maciej Werpulewski - 34p.
7. Monika Mencel - 33 p.
8. Piotr Łagowski - 30 p.
9. Roksana Kacprzuk- - 29 p.
10. Kinga Dominiczak - 28 p.

Następny etap - jutro 26 maja na 6- ej lekcji w sali nr 7
Opiekun : J. Sikorska

POSZUKIWANI REDAKTORZY DO RADIO!!!

Niebawem kończy się rok szkolny, a co za tym idzie kilku redaktorów naszego radio "Przerwoumilacz" zakończy swoją pracę. Ogłaszamy już więc teraz konkurs dla 2 par dj-ów. Do 10 czerwca prosimy o podesłania na email radio [ przerwoumilacz@gmail.com ] - swoich pomysłów na prowadzenie ciekawych audycji. Więcej informacji dla zainteresowanych udzielimy na spotkaniu w poniedziałek - 30 maja, w sali na 3, po 5 lekcji.
Wygenerowano w sekund: 0.04
1,034,768 unikalnych wizyt