"WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI " - III etap konkursu - Adam Mickiewicz

"WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI " - III etap konkursu - Adam MickiewiczDnia 12 grudnia o godzinie 7:30 ( sala nr 4 ) odbędzie się kolejny etap konkursu "WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI ". Postacią, której życiorys i dokonania będą przedmiotem zmagań jest Wielki polski poeta ADAM MICKIEWICZ.

Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora SP 2 w Pieńsku

Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora SP 2 w PieńskuGaleria
Siatkarskie reprezentacje dziewcząt i chłopców zajęły I miejsce w Turnieju Siatkówki o Puchar Dyrektora SP 2 w Pieńsku. W zawodach uczestniczyły zespoły z Jerzmanek, Zawidowa i Zgorzelca. Turniej był okazją do sprawdzenia umiejętności sportowych przed mistrzostwami powiatu, które odbędą się jeszcze w grudniu.
Dziewczęta grały w składzie: Nina Rzeźniczak, Joanna Kowalska, Natalia Kipiniak, Nikola Kosmecka, Kinga Brzozowska,Oliwia Wolna, Iza Magalas, Emilia Bettin, Wiktoria Bździuch.
Zespół chłopców:Jakub Adamowicz, Dominik Jarosz, Sławek Wilga, Maks Bertram, Patryk Jachura,Radek Filkos, Seweryn Ligęza, Mateusz Bęczarski, Patryk Chmurzyński i Damian Małecki.

Przedstawienie "Piekło - Niebo"

Przedstawienie "Piekło - Niebo"Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, a także mieszkańców Pieńska na przedstawienie teatralne pt. "Piekło - Niebo".

W przedstawieniu udział wezmą uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 gimnazjum. Oprócz przedstawienia wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami zaprezentują piękne pieśni i piosenki świąteczne.

Przedstawienie oraz jarmark bożonarodzeniowy odbędzie się w piątek 08. grudnia o godzinie 16:00 w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku.

Na jarmarku będzie możliwość zakupienia ozdób i stroików świątecznych oraz wspaniałych wypieków.

Serdecznie zapraszamy!!!

Organizacja: Rada Rodziców SP2 w Pieńsku.

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznychW poniedziałek na czwartej godzinie lekcyjnej odbył się konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Pytania dotyczyły kultury, geografii czy historii krajów niemieckojęzycznych.

Uczniowie odpowiadali między innymi na pytania: jakie zwierzę znajduje się w herbie Berlina, kiedy zaczyna się karnawał w Niemczech, czy kiedy Niemcy świętują Dzień Matki. Do zdobycia było w sumie 50 punktów.

Miejsce 1. zajęła uczennica klasy 3a - Kaja Nawrocka (36 pkt.)
Miejsce 2. zajął uczeń klasy 3a - Jakub Szyrocki (35 pkt.)
Miejsce 3. zajęła uczennica klasy 3c - Irena Godyń (29 pkt.)

Gratulujemy i zapraszamy do kolejnego etapu w lutym!!!

Mecz lekkoatletyczny w Jabloncu n/N

Mecz lekkoatletyczny w Jabloncu n/N 25.11.w Jabloncu n/N (Czechy) odbył się Międzynarodowy Mecz Lekkoatletyczny . W zawodach dobrą formę zaprezentowali nasi uczniowie. Jakub Adamowicz zajął II miejsce w biegu na 800m z wynikiem 2:10,80s i ustanowił nowy rekord szkoły (stary rekord 2:14,0 należał do Wojtka Łuczaka.). Dominik Jarosz poprawił rekord szkoły w pchnięciu kulą 4kg. z wynikiem 13,80m i zajął w konkursie II miejsce. Jakub Grzywacz- kula 12,83-III miejsce. Bardzo dobry wynik w biegu na 800m uzyskała Wiktoria Woźniak - 2:38,80s. IVm. i nowy rekord szkoły. Iza Bałec w biegu na 60m-8,98s. Natalia Kipiniak w kuli -8,29m.

Dzień Misia

Wyniki z konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych

Wyniki z konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych23 listopada osiemnaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Pytania dotyczyły kultury, geografii czy historii tych krajów. Maksymalnie można było uzyskać 45 punktów.

Najwięcej punktów zdobyli:
1. Adam Bukiel z 2a i Michał Drzewiecki z 3a

Pozostałe osoby zakwalifikowane do kolejnego etapu wg liczby punktów:

2. Szymon Kloc z 2a
3.Weronika Borek i Kaja Nawrocka z 3a
4. Hubert Waszak z 2a
5. Norbert Miciak z 2a
6. Oliwer Urbaniak z 3a
7. Konrad Pająk z 2a


Gratulujemy a kolejny etap w lutym!
M. Przekop

Koncert zaduszkowy w Szkole Muzycznej w Zgorzelcu

Koncert zaduszkowy w Szkole Muzycznej w ZgorzelcuWe wtorek 21 listopada uczniowie uczęszczający na zajęcia artystyczne muzyczne uczestniczyli wraz z prowadzącym- p. Jerzym Błauciakiem w koncercie zaduszkowym, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej w Zgorzelcu. Koncert ten był poświęcony pamięci tych nauczycieli i pracowników Szkoły Muzycznej, którzy już odeszli. Przepiękne- melancholijne, pełne zadumy utwory wykonywane zarówno przez młodzież jak i nauczycieli pozwoliły chociaż na chwilę oderwać się od codziennego zgiełku i zabiegania.

IV KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ 2017

IV KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ 2017
23 listopada 2017 w Euroregionalnym Centrum Kultury w Pieńsku odbył się IV Gimnazjalny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Wzięły w nim udział wszystkie klasy Gimnazjum oraz „ zerówka” , klasa I i klasa VII Szkoły Podstawowej nr 2 im Ojca Michała Tomaszka. Dzieci i młodzież przygotowały się do tego konkursu bardzo rzetelnie. Widać było niesamowite zaangażowanie zarówno uczniów jak i nauczycieli. Z roku na rok poziom tej imprezy jest coraz wyższy. Wykonywane utwory wymagają żmudnych prób i kunsztu muzycznego. Najważniejszym jest jednak namacalny patriotyzm tych młodych ludzi. W wielkim skrócie można powiedzieć, że trzeba bardzo kochać swoją ojczyznę- Polskę, by z takim zaangażowaniem i szacunkiem śpiewać zarówno o jej historii jak też teraźniejszości. Na Konkurs przybyło wielu zaproszonych gości oraz mieszkańców Pieńska i okolicznych miejscowości- w tym rodziców, dziadków i rodzeństwo młodych artystów.
Galeria

Wyniki II etapu konkursu " WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI " - JÓZEF PIŁSUDSKI

Wyniki II etapu konkursu " WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI " - JÓZEF PIŁSUDSKI Dnia 21.11.2017 r. odbył się II etap konkursu " WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI ". Przedmiotem zmagań w II etapie była znajomość życiorysu i dokonań Józefa Piłsudskiego.
WYNIKI II ETAPU: 1 MIEJSCE M. Drzewiecki kl. 3 a - 11,5 pkt. , 2 MIEJSCE Sz. Kloc kl. 2 a - 9,5 pkt. , 3 MIEJSCE P. Tysowska kl. 2 a - 9 pkt. , 3 MIEJSCE K. Wiszniewski kl. 3 a - 9 pkt. , 4 MIEJSCE K. Nawrocka kl. 3 a - 8 pkt. , 4. MIEJSCE P.Pająk kl. 2 a - 8 pkt. GRATULACJE !!!

Konkurs na kartkę świąteczną!

Konkurs na kartkę świąteczną!Zapraszamy uczniów oddziału 0 oraz klasy 1 do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą kartkę świąteczną. 🎅🏻 ❄️ ⛄️

Najładniejsze prace wysłane zostaną w daleki świat i zaadresowane będą do samej Królowej Elżbiety! Być może nawet Królowa raczy nam odpisać! Bardzo liczymy na jej odpowiedź!!! 👑 🇬🇧 👸🏼 💂‍♀️

Trzy najciekawsze i najładniejsze prace zostaną nagrodzone!

Na kartki czekamy do 30. listopada. Kartki powinny być wykonane samodzielnie i mieć format A4.

Organizator akcji: Łucja Rogala
Wygenerowano w sekund: 0.06
1,008,860 unikalnych wizyt