Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

klasy III


info

ZMIANA TERMINÓW KONKURSU RECYTATORSKIEGO !!!

ZMIANA TERMINÓW KONKURSU RECYTATORSKIEGO !!!Z przyczyn obiektywnych uległy zmianie terminy związane ze Szkolnym Konkursem Recytatorskim !!!

Nowe terminy: zgłoszenie uczestników do 27 lutego 2018 r.
konkurs odbędzie się dnia 28 lutego (środa) na 4 godzinie lekcyjnej w sali nr 4

Dzień Otwarty w Przedszkolu!

Dzień Otwarty w Przedszkolu!Drodzy Rodzice dzieci w wieku 6 lat!
Jeżeli chcecie, aby Wasze dziecko rozpoczęło naukę w oddziale przedszkolnym w przyszłym roku szkolnym, zapraszamy do uczestnictwa 03. marca (sobota) w Dniu Otwartym. W planie: ćwiczenia logopedyczne, lekcja języka angielskiego, warsztaty małego chemika i wiele innych atrakcji. Zapraszamy już o godzinie 10:00!!!

Zawody lekkoatletyczne

Zawody lekkoatletyczneJakub Grzywacz ( klasa IIb sportowa) został halowym Mistrzem Dolnego Śląska Młodzików w pchnięciu kulą. W zawodach rozegranych 17 lutego w Wałbrzychu Kuba uzyskał wynik 11,69m. W tej samej konkurencji dziewiąta była Natalia Kipiniak z wynikiem 8,70m. Dobre starty naszych uczniów to efekt systematycznej pracy na treningach i współpracy z klubem KS OSA Zgorzelec.

NA KONCERCIE KARNAWAŁOWYM W ZGORZELCU

NA KONCERCIE KARNAWAŁOWYM W ZGORZELCUWe wtorek 13 lutego późnym popołudniem uczniowie Zajęć Artystycznych Muzycznych pod opieką p. Jerzego Błauciaka uczestniczyli w Koncercie Karnawałowym, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu w ramach projektu MUZYKA DLA ZGORZELCA. W sali wypełnionej po brzegi zgromadzili się miłośnicy muzyki ze Zgorzelca i okolicznych miejscowości. W pierwszej części koncertu wystąpili uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu. Wspaniale przygotowane utwory były swoistą ucztą dla słuchaczy. Wśród wykonawców byli również muzycy z Pieńska- Kaja Drążek, Bartosz Białaszczyk, Basia Białaszczyk oraz absolwentka naszego Gimnazjum- Joasia Jagieło, która wykonała na saksofonie bardzo trudny utwór Paula Bonneau- Koncert cz. I. Pani Jagoda Leśniak-Sidorska- nauczycielka w klasie saksofonu wraz z zespołem wykonała fenomenalnie kilka utworów, z których Fly me to the moon Franka Sinatry podobał się najbardziej. Druga część należała do Orkiestry Reprezentacyjnej Elektrowni Turów pod dyrekcją Ryszarda Drużbiaka. Saksofony, trąbki, puzony oraz sekcja rytmiczna( piano, gitara basowa, gitara rytmiczna i perkusja) to instrumenty tego rewelacyjnego big bandu. Kapitalnie dobrany repertuar sprawił publiczności niesamowitą radość. Najbardziej podobał się utwór zatytułowany Dzieci Sancheza, wiązanka Blues Brothers oraz Besame mucho. Wśród wykonawców był również nasz krajan- p. Zbigniew Chmurzyński( dziadek Patryka), który grał w sekcji saksofonów.

To już kolejny koncert naszych uczniów w ramach Zajęć Artystycznych, dzięki któremu zgłębiają oni swoją wiedzę o instrumentach, różnych gatunkach muzycznych jak również nabierają nawyków spędzania wolnego czasu właśnie w taki sposób- na koncertach. Zachęcam innych uczniów do udziału w podobnych imprezach. Naprawdę warto.

Jerzy Błauciak

KONKURS RECYTATORSKI !!!

KONKURS RECYTATORSKI  !!!Dnia 28 lutego 2018 r. o godzinie 10:45 ( 4 godzina lekcyjna ), odbędą się szkolne eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu pod patronatem Starosty Zgorzeleckiego Pani Urszuli Ciupak. Wszyscy uczniowie, którzy chcieliby zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie proszeni są o zgłaszanie uczestnictwa ( do dnia 27.02.2018 r. ) u nauczycieli języka polskiego Pani S.Skoczylas i Pana K.Aftyki.

Zgodnie z regulaminem konkursu każdy recytator przygotowuje jeden utwór ( proza, wiersz lub poezja śpiewana ).

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE !!!

Walentynki 2018 - Apel

Walentynki 2018 - Apel Dzisiaj w naszej szkole, na 3. godzinie lekcyjnej, odbył się Apel Walentynkowy pod hasłem "Od średniowiecza po współczesność". Przygotowały go panie Sylwia Jarosz i Sylwia Skoczylas.
Narratorzy ( Maksymilian Bertram i Wiktoria Drewicz) zabierali nas kolejno w podróż po różnych epokach literackich. I tak zaczęło się od średniowiecza. Tutaj, na ucztę do Zeusa, przybyła Bogini Niezgody Eris ( Alicja Chmielowiec) i rzuciła złote jabłko Dla Najpiękniejszej. O ten tytuł spierały się: Hera, Atena i Afrodyta ( Wiktoria Woźniak, Iza Bałec i Roksana Szulik). Sprawę rozstrzygnął Parys ( Fabian Szczepaniak) i wybrał Afrodytę.
Z kolei przenieśliśmy się do średniowiecza, gdzie mocarnym rycerzom serce stawało się miękkie jak galareta pod wpływem uczuć do damy swojego serca ( rycerz - Michał Drzewiecki, dama - Weronika Borek, giermek - Kuba Szyrocki). Następnie obejrzeliśmy film, w którym uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice wypowiadali się na temat - Co to znaczy miłość. Z czy kojarzą się walentynki? ( film nagrał i zrobił montaż Cyprian Sajewicz).
Jednak najbardziej znani w literaturze to para kochanków - Romeo i Julia. (Romeo - Konrad Pająk, Julia - Julia Jarosz). Po ich występie rozgrzmiały gromkie brawa. Do satyry oświeceniowej "Żona modna" I. Krasickiego zabrali nas Noemi Kubacka i Maciej Fostek.
Występ z literatury zakończyliśmy recytacją utworu K. I. Gałczyńskiego "Rozmowa liryczna ( Patrycja Tysowska i Kacper Wiszniewski). Podczas apelu mogliśmy także zobaczyć występ grupy przedszkolnej Tropiciele oraz zespołu tanecznego gimnazjalistów pod kierunkiem p. Sylwii Jarosz. Gościnnie przyszły do nas dwie grupy przedszkolaków i maluchy z uwagą także obserwowały występy. Nad oprawą muzyczną czuwał Patryk Dorosz. Na zakończenie ...przyjechał rowerem listonosz i rozdał uczniom walentynkowe kartki. Rada Rodziców poczęstowała każdego ucznia słodkim upominkiem. Apel był bardzo udany, wszyscy się dobrze bawili przy wspaniałych scenkach i dobrej muzyce. Motto przewodnie dnia, które zostało wypowiedziane na końcu to "Miłość jest kluczem do szczęścia".

Wyniki kolejnego etapu konkursu: " Wielcy Polacy - Wielcy Patrioci " - ROMUALD TRAUGUTT

Wyniki kolejnego etapu konkursu: " Wielcy Polacy - Wielcy Patrioci " - ROMUALD TRAUGUTTDnia 13 lutego odbył się kolejny etap konkursu " Wielcy Polacy - Wielcy Patrioci". W VI etapie uczniowie naszej szkoły wykazali się bardzo dużą znajomością życiorysu Wielkiego Polskiego Patrioty - Romualda Traugutta, oto wynik zmagań:

1. miejsce - M.Drzewiecki z kl. III a - 6 pkt.
2. miejsce - B.Kowalczyk z kl. VII - 5 pkt.
3. miejsce - K.Wiszniewski z kl. III A - 4 pkt.

Walentynki 2018

Przekaż 1%

Przekaż 1%Dzieci oraz Rada Pedagogiczna SP 2 w Pieńsku zwracają się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz szkoły. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na budowę placu zabaw dla najmłodszych naszych uczniów.


Walentynki w naszej szkole!

Walentynki w naszej szkole!W środę 14 lutego będziemy obchodzić "Walentynki". Święto to w naszej szkole będzie świętem przyjaźni, sympatii oraz wspólnoty szkolnej. Z tej okazji organizowany jest apel, na którym gościem będą dzieci z przedszkola w Pieńsku.

Na apelu zostaną wręczone również kartki walentynkowe, które uczniowie przekazują drogą przez specjalną urnę, stojącą na korytarzu głównym.

Z tej okazji proponujemy również uatrakcyjnić ten dzień poprzez wspólną zabawę.

Każda klasa w tym dniu przychodzi ubrana na czerwono. Może to być cały strój, lub góra ubioru (bluzka/sweter/bluza).

Oprócz stroju klasy przygotowują: czerwone baloniki, czerwone serduszka, namalowane na twarzy serduszka itd.

Przed wejściem na apel klasy zostaną ocenione w następujących kategoriach:
- strój/kolor stroju,
- emblematy walentynkowe,
- zaangażowanie całej klasy,
- ogólna estetyka wykonania.

DO ZDOBYCIA BĘDĄ WIĘC DODATKOWE PUNKTY W KONKURSIE "SUPER KLASA" NA MIESIĄC LUTY!!!

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!!!

SU


Tłusty Czwartek

Tłusty CzwartekGaleria

"Jak tradycja stara każe
w domu, sklepie, biurze, w barze,
wszędzie pączek dziś króluje,
każdy chętnie go smakuje.

Z dżemem, z cukrem, z wisienkami,
wszędzie pączek dzisiaj z nami.
Dziś kalorii nikt nie liczy,
wszędzie moc pysznych słodyczy.

W Tłusty Czwartek przez dzień cały
słodkim królem – pączek mały!"


Dziś "tłusty czwartek", czyli dzień, w którym obowiązkowo należy zjeść pączka. Tradycja mówi, że kto tego nie zrobi, będzie miał ogromnego pecha.

Z tej okazji Rada Rodziców ufundowała dla każdego ucznia z naszej szkoły pysznego pączka!

Serdecznie dziękujemy naszej kochanej Radzie Rodziców za kolejną w tym roku wspaniałą i smaczną niespodziankę!!!
Wygenerowano w sekund: 0.04
1,039,645 unikalnych wizyt