Jarmark wielkanocny

Jarmark wielkanocnyFundusze zebrane podczas Jarmarku Wielkanocnego - 1313,10 zł - zostaną w całości przeznaczone na zakup książek do naszej biblioteki szkolnej. Chcemy, aby zarówno uczniowie jak i nauczyciele zaproponowali jakie książki warto przeczytać. Tytuły prosimy zgłaszać w bibliotece szkolnej (p. Iwona Błauciak) lub p. Łucji Rogali do piątku 7. kwietnia.

"DIKTATPROFI" - Szkolne Dyktando Języka Niemieckiego

"DIKTATPROFI" - Szkolne Dyktando Języka NiemieckiegoZapraszamy wszystkich chętnych uczniów do konkursu "DIKTATPROFI" - Szkolne Dyktando Języka Niemieckiego, które odbędzie się w poniedziałek 22. maja 2017 r. o godzinie 8:30. Celem konkursu jest podnoszenie umiejętności językowych, a w szczególności poziomu kompetencji w zakresie pisowni w języku niemieckim, rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim oraz wspieranie rozwijania kompetencji językowych uczniów.

Dyktando składać się będzie z dwóch części:

Część 1:
Nauczyciel języka niemieckiego przeprowadzający konkurs odczyta pierwszy tekst dwukrotnie. Zadaniem uczestników będzie wpisanie brakujących wyrazów w tekście, czyli uzupełnienie luk.

Część 2:
Zadaniem uczniów będzie poprawne zapisanie usłyszanego krótszego tekstu w całości. Nauczyciel odczyta ten tekst jeden raz wolno w całości, drugi raz wolno z podziałem na zdania (także z podziałem zdań złożonych) i trzeci raz w całości.

Zapisy chętnych uczniów - pani Małgorzata Feler-Korn (sala nr 11) do 30. kwietnia 2017 r.


Regulamin konkursu w "Czytaj więcej"!

Kaloryczna rywalizacja

Kaloryczna rywalizacja31 marca zakończył się kolejny etap naszej szkolnej kalorycznej rywalizacji, który rozpoczął się 1 listopada 2016 r. Trwał dosyć długo ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. 1 kwietnia zaczynamy nową rywalizację.
Zwycięzcy poprzedniej edycji - M. Drzewiecki, M. Szczepański i M. Piasek. Gratulujemy wyników i zachęcamy wszystkich do zapisów pod tym linkiem.

Jarmark wielkanocny

Jarmark wielkanocnyJarmark Wielkanocny już za nami. Pora na podsumowanie - zebraliśmy dużą kwotę, bo 1313,10 zł:). Zostanie ona przeznaczona na zakup książek do naszej szkolnej biblioteki.
Bardzo dziękujemy wszystkim nabywcom i osobom, które wykonywały stroiki i ozdoby świąteczne oraz piekły ciasto - uczniom, rodzicom i przyjaciołom szkoły, nauczycielom i pracownikom, którzy przyczynili się do sukcesu naszej akcji:)
Jednak największe podziękowania składamy Ojcu Proboszczowi, Ojcu Danielowi i Ojcu Jakubowi za umożliwienie przeprowadzenia jarmarku na placu przy kościele oraz za pomoc przy rozkładaniu i składaniu namiotów.
Organizatorzy - Gimnazjum w Pieńsku

Krótka fotorelacja

Klasy sportowe

Klasy sportowePiszą o nas Link

Konkurs na Najlepszego Sportowca Szkoły

Konkurs na Najlepszego Sportowca Szkoły Za nami okres startów zespołowych: liga lekkoatletyczna, sztafeta przełajowa, tenis stołowy, siatkówka, piłka ręczna, piłka nożna. W konkursie szkolnym na najlepszego sportowca czołowe miejsca zajmują:Adam Dolata 685 pkt, Hubert Wojdak 685 pkt, Wiktor Rękas 620 pkt, Maciej Kiełbowicz 620 pkt, Michał Miśta 620 pkt, Adam Jakubas 610 pkt, Maciej Daśko 545 pkt, Dominik Jarosz 545 pkt, Jakub Adamowicz 415 pkt, Kinga Brzozowska 413 pkt, Weronika Winiewska 413 pkt, Ewa Balcerzak 349 pkt, Karolina Markowska 349 pkt, Magda Wróbel 349 pkt, Sara Ilnicka 349 pkt, Nina Rzeźniczak 349 pkt, Justyna Protas 299 pkt, Oliwia Wolna 235 pkt, Nikola Kosmecka 235 pkt. Rozstrzygnięcie rywalizacji nastąpi po indywidualnych startach podczas zawodów lekkoatletycznych w najbliższych miesiącach. Życzymy powodzenia wszystkim sportowcom.

Jarmark wielkanocny

Jarmark wielkanocnyZapraszamy wszystkich na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się 2 kwietnia w godz. 7.30 - 14.00 przy Kościele Parafialnym w Pieńsku. Można będzie nabyć ozdoby świąteczne, stroiki i ciasto:)
Organizatorzy

Emilka Cup 2017

Emilka Cup 201722 marca 2017r odbył się cykliczny turniej gimnazjalny w piłce siatkowej “Emilka Cup” organizowany przez ZSZiL Emilka w Zgorzelcu. W turnieju zmagało się 6 zespołów gimnazjalnych z naszego powiatu, w tym naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Zespół pierwszy w grupie A wygrał wysoko wszystkie mecze, a w meczu finałowym zmierzył się z Gimnazjum z Zawidowa. Siatkarki zaprezentowały wysoki poziom i nie dały szans rywalkom wygrywając 2:0 (Ewa Balcerzak, Sara Ilnicka, Kinga Brzozowska, Weronika Winiewska, Magda Wróbel, Karolina Markowska,Nina Rzeźniczak i Justyna Protas). W grupie B nasze młodsze dziewczęta zdobywały doświadczenie na boisku rozgrywając swoje pierwsze mecze szkolne (Nikola Kosmecka, Joanna Kowalska, Oliwia Wolna, Iza Magalas, Wiktoria Bździuch, Klaudia Nadolna i Patrycja Piasecka).
Klasyfikacja
I miejsce- Gimnazjum Pieńsk
II miejsce- Gimnazjum Zawidów
III miejsce- Gimnazjum Sulików

"Wędrówka po Polsce"

"Wędrówka po Polsce"Pierwszy dzień astronomicznej wiosny upłynął społeczności naszej szkoły na swoistej "Wędrówce po Polsce". Celem imprezy było przybliżenie regionalnego podziału naszego kraju oraz poznanie tradycji, potraw, strojów i tańców regionalnych. Uczniowie przygotowywali się do tego dnia pod czujnym okiem swoich wychowawców, realizując powierzone zadania. Wszystkie klasy miały za zadanie przygotować stroje regionalne (damski i męski), dwie potrawy, taniec ludowy oraz plakat tematyczny z wiadomościami o regionie.
FILMOWA RELACJA Z TAŃCÓW KLAS (Montaż: ucz. Piotr Jaworski)
Klasa 1a - region kaszubski (taniec szewiec)
Klasa 1b - region warmiński (taniec polka)
Klasa 1c - region mazowiecki (taniec mazur)
Klasa 2a - region łowicki (taniec oberek)
Klasa 2b - region krakowski (taniec krakowiak)
Klasa 2c - region kurpiowski (taniec powolniak)
Klasa 3a - region podhalański (taniec zbójnicki)
Klasa 3b - region kujawski ( taniec kujawiak)
Klasa 3c - region wielkopolski (taniec chodzony)
Klasa 3d - region śląski (taniec trojak)

Uczniowie zrealizowali wszystkie zadania na najwyższym poziomie. FILMOWA RELACJA Z POKAZÓW KLAS Na stołach królowały potrawy takie jak: kwaśnica, pyry z gzikiem, zupa zarzutka, szneka z glancem, kapusta zasmażana oraz żur i pyzy śląskie. Przepięknie wykonane tańce zachwyciły publiczność oraz samych tańczących uczniów. Niebywałym gościem imprezy był FILMOWA RELACJA Z WYSTĘPU zespołu Lasowianie , który przygotował specjalnie dla nas mini koncert. Muzyka z regionów m. in. rzeszowskiego porwała do tańca niemalże połowę uczniów naszej szkoły.

Komisja w składzie: pani Małgorzata Rohr-Miłuch, pani Joanna Winnicka, pani Regina Burdejska, pani Sylwia Skoczylas oraz pan Łukasz Brodziak miała naprawdę trudne zadanie, aby wybrać zwycięzców dzisiejszej imprezy.

Jury przyznało miejsce 1 klasie 1a, miejsce 2 klasie 2c oraz miejsce 3 klasie 2a.
Dodatkowo przyznano nagrody w kategorii za najlepszy strój regionalny (klasa 1a), najlepsza potrawa regionalna (klasa 3b) oraz najlepszy taniec regionalny (klasa 3a).

Śmiało możemy stwierdzić, że godnie powitaliśmy wiosnę - tańcem, śpiewem i wspaniałą radosną atmosferą!

FOTOGALERIA

Polonez na otwarcie zmontowany przez ucz. Oskara Stolarskiego z ujęć p. Marka Marendziaka ucz. Krystiana Łaskawego.

Telewizja Zgorzelec o nas:

http://www.tvtzgorzelec.pl/index.php/news/piensk/335-wedrowka-po-polsce

Kaloryczna rywalizacja

Kaloryczna rywalizacjaZapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w naszej szkolnej kalorycznej rywalizacji. Jest już dość ciepło i można wrócić do spalania zbędnych kalorii.:) Do rywalizacji zapisujemy się poprzez aplikację Endomondo.
Opiekun - J. Sikorska

Olimpiada geograficzna

Olimpiada geograficznaW dniu dzisiejszym odbył się w Jeleniej Górze drugi etap Olimpiady Geograficznej dla Uczniów Dolnośląskich Gimnazjów w którym wziął udział Michał Drzewiecki - uczeń klasy 2a. Życzymy Michałowi sukcesu i kwalifikacji do etapu finałowego:)
Opiekun - J. Sikorska
Wygenerowano w sekund: 0.05
912,049 unikalnych wizyt