Językowiec Roku 2017/ zDolny Śląza(cze)k

Językowiec Roku 2017/ zDolny Śląza(cze)kDrodzy uczniowie- zdolni językowcy!

Rusza kolejna edycja Językowca Roku! Wielu z was przyjdzie zmierzyć się z konkursami, które wyłonią w czerwcu Anglistę i Germanistę Roku 2017.

W tym roku szkolnym rozpoczynamy zmagania językowe z prestiżowymi konkursami zDdolny Ślązaczek i zDolny Ślązak. zDolny Ślązaczek z języka niemieckiego odbędzie się 16-17 października, zaś z języka angielskiego 23-25 października.
Dla gimnazjalistów j. niemiecki 26-27 października, a dla j. angielskiego przypada termin 6-8 listopada.

ŻYCZYMY POWODZENIA!
koordynator konkursów dla języków obcych: Marta Przekop

ZMIANY W PLANIE LEKCJI

ZMIANY W PLANIE LEKCJIPROSZĘ SPRAWDZIĆ SWÓJ PLAN LEKCJI - NASTĄPIŁY KONIECZNE ZMIANY.

Wolontariat

WolontariatNiedawno, bo we wtorek mieliśmy gości ze Schroniska dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej, a już dziś możemy pochwalić się, że kilka dziewczyn z klasy 2b wybiera się w sobotę do schroniska. Bardzo cieszymy się, że apel Pani Kierowniczki nie pozostał bez echa. Brawo dziewczyny!!!
Jeśli ktoś jest chętny do pomocy przy wyprowadzaniu zwierząt czy innych pracach w schronisku - zawsze może dołączyć do zespołu. Bliższych informacji udziela nauczycielka geografii i biologii.

Zbiórka plastikowych nakrętek

Zbiórka plastikowych nakrętekDrodzy uczniowie i rodzice!

W roku szkolnym 2017/2018 kontynuujemy zbiórkę plastikowych nakrętek.

Bardzo prosimy o przynoszenie ich policzonych wraz z nazwiskiem i klasą na karteczce włożonej do środka reklamówki.

Klasy 0 i 1 przynoszą do swojego wychowawcy zaś pozostałe do p. Marty Przekop.

Przypominamy, że za przyniesienie przyznawane są punkty plusowe do zachowania: za 100 nakrętek + 5p.

Tym małym gestem robimy coś pożytecznego :)


`Szklanka mleka`

`Szklanka mleka`Zdjęcia

Nasza Szkoła w roku szkolnym 2017/18 bierze udział w Programie prozdrowotnym 'Szkalnka mleka i porcja warzyw i owoców". W ramach Programu, uczniowie klasy pierwszej otrzymują co tydzień kartonik mleka oraz porcje warzyw i owoców. W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy realizację Programu wśród naszych uczniów. Mamy nadzieję, że realizacja programu będzie zachętą do zdrowego stylu życia naszych uczniów. Koordynatorem Programu ze strony szkoły jest pedagog szkolny-Adam Kościelski.

DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ

Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień ZwierzątObszerna fotorelacja.

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zwierząt, który tak naprawdę wypada jutro. Z tej okazji gościliśmy Kierowniczkę Schroniska dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej - Panią Sylwię Sochę wraz z Aronem - pieskiem "biurowym", który na szczęście za 2 tygodnie trafi do prawdziwego domu. Niesamowitych wrażeń dostarczyło maluchom z zerówki i pierwszej klasy spotkanie z gośćmi. Dzieci mogły posłuchać o właściwej opiece nad zwierzętami i oczywiście pogłaskać Arona, który z niesamowitym spokojem przyjmował zainteresowanie swoją osobą ze strony dzieci. Gościem w szkole był także żółw. Po wizycie u młodszych uczniów miało miejsce spotkanie z młodzieżą, która słuchała rad na temat dbałości o zwierzęta żyjące na wsi i w mieście. Pani Kierownik mocno zachęcała uczniów do wolontariatu na rzecz zwierząt. Do schroniska przekazano 347,5 kg karmy oraz koce i zabawki dla zwierząt. Najwięcej karmy zebrała klasa 7a - 130 kg. Końcowym akcentem obchodów Dnia Zwierząt było rozstrzygnięcie konkursów: plastycznego i fotograficznego. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Daniel Polnicki (kl.0), Oskar Róg (kl.0), Ola Gniadzik (kl.0), Gabrysia Rucińska (kl. 0), Anastazja Zalewska (kl.1), Katsiaryna Haliashova (kl.1), Wiktoria Drewicz, Agata Subocz, Michał Drzewiecki, Maciek Gręda, Konrad Smokowski, Irena Godyń, Olaf Kuźmiński, Bartek Kowalczyk.
Jednocześnie prosimy o dalszą zbiórkę karmy i akcesoriów dla zwierząt w związku z akcją "Psu na budę". Walczymy o tytuł i statuetkę ZWIERZOLUBA ROKU 2017. Zbiórka potrwa do 30 listopada 2017 r.

DOKUMENTY ZWIĄZANE Z UBEZPIECZENIEM UCZNIÓW

DOKUMENTY ZWIĄZANE Z UBEZPIECZENIEM UCZNIÓWLinki do dokumentów w "czytaj więcej".

Szkolna Liga Lekkoatletyczna-Finał Wojewódzki

Szkolna Liga Lekkoatletyczna-Finał Wojewódzki28 września 2017 r na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się pierwszy Finał Dolnośląski 2017/2018z udziałem naszej reprezentacji szkoły. Drużyny szkolne rywalizowały w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasze lekkoatletki znacznie poprawiły wynik z finału powiatowego, który odbył się w Zgorzelcu. Wiele z nich uzyskało rekordy życiowe oraz został ustanowiony nowy rekord szkoły przez Ninę Rzeźniczak w rzucie oszczepem z wynikiem 33,51m. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół w składzie: Emilia Bettin, Aleksandra Bettin, Andżelika Kisielewicz, Iza Bałec, Kasia Urbaniak, Nikola Kosmecka, Wiktoria Woźniak, Asia Kowalska, Nina Rzeźniczak, Natalia Kipiniak, Natalia Pyszka, Wiktoria Bdździuch oraz Magda Adamczuk.
Klasyfikacja końcowa:
1. SP 2 TWARDOGÓRA 1328 pkt
2. SP 2 ZGORZELEC 1283 pkt
3. SP 1 LWÓWEK ŚLĄSKI 1279 pkt
4. SP 7 LUBIN 1228 pkt
5. GM DŁUGOŁĘKA 1149 pkt
6. SP 2 BOLESŁAWIEC 1080 pkt
7. GM 13 WROCŁAW 1078 pkt
8. SP 5 ZGORZELEC 1046 pkt
9. SP 2 PIEŃSK 1024 pkt
10. SP 5 WRCŁAW 993 pkt
11. SP 105 ŚWIDNICA 972 pkt
12. SP CIESZKÓW 968 pkt
13. SP 7 BIELAWA 919 pkt
14. SP 3 POLKOWICE 900 pkt
15. SP 3 ŚRODA ŚLĄSKA 822 pkt
16. GM 49 WROCŁAW 820 pkt
17. ZS DWUJĘZYCZNE ŻMIGRÓD 509 pkt

Przedszkolakiem być!

Przedszkolakiem być!Pierwszy miesiąc nauki w szkole już za nami. Z pewnością wszyscy zastanawiają się, co słychać u naszych Przedszkolaków. Otóż nasi najmłodsi uczniowie spędzają czas bardzo aktywnie, nie tylko na zabawach, lecz przede wszystkim na nauce pożytecznych rzeczy. Dzieci miały ostatnio między innymi zajęcia z pierwszej pomocy, gdzie przy pomocy manekina wykonywały swoją pierwszą resuscytację. Oprócz tego nasi mali uczniowie wykonywali piękne ozdoby, a także na wielu spacerach wypatrywali pierwszych oznak nadchodzącej jesieni. Grupa przygotowuje się do nadania imienia "Tropiciele", które odbędzie się już niebawem. Czas w naszej szkole płynie nam więc bardzo przyjemnie i intensywnie!

Fotorelacja z ostatnich zajęć uczniów na naszym profilu na Facebooku!

Pierwsze zajęcia klas sportowych 7a i 2b na basenie w Osiecznicy

Wygenerowano w sekund: 0.03
983,301 unikalnych wizyt