Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

klasy III


info

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej2 marca 2018 r. o godzinie 10:00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbędzie się Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej organizowany przez nauczycieli języków obcych Szkoły Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu.

Celem konkursu jest propagowanie nauki języków obcych oraz prezentacja i promowanie talentów uczniów w środowisku lokalnym.

Wszyscy uczniowie, którzy chcieliby wziąć udział w konkursie proszeni są o jak najszybsze zgłaszanie się do nauczycieli języków obcych w naszej szkole.

Występować można solo, w duecie lub w większym zespole osób.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Piszą o nas

Piszą o nas Na Zinfo można przeczytać o nowo oddanym skrzydle dla najmłodszych naszych uczniów Link

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO CHŁOPCÓW O MISTRZOSTWO SZKOŁY

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO CHŁOPCÓW O MISTRZOSTWO SZKOŁYW najbliższy czwartek tj. 08 lutego o godzinie 13:00 w hali sportowej naszej szkoły odbędzie się turniej tenisa stołowego chłopców o mistrzostwo szkoły. Zapraszam wszystkich, którzy dobrze grają, by stanęli do walki o zwycięstwo.
Opiekun J. Błauciak

Dzień Kiwi

Dzień KiwiNasza szkoła kładzie nacisk na zdrowe odżywanie i aktywny tryb życia, czego przykładem są popularne już "Dni Owocowo-Warzywne". Bohaterem trzeciego takiego dnia było dzisiaj kiwi.

Klasa 2c wykonała przepiękny plakat informacyjny o tym smacznym owocu oraz jego wpływie na nasze zdrowie.

Uczniowie chętnie przynieśli kiwi do szkoły. Klasy 7a i 3b zaopatrzone były w kiwi w 100%. Łącznie na 152 uczniów obecnych dzisiaj w szkole, 100 osób miało ze sobą kiwi.

Po sprawdzeniu ilości owoców przez komisję, 65% społeczności uczniowskiej zjadła kiwi na zdrowe drugie śniadanie.

Kolejny taki dzień już za miesiąc!

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji!

Wycieczka do Wrocławia w ramach projektu "Liczyć, badać, poznać świat"

Wycieczka do Wrocławia w ramach projektu "Liczyć, badać, poznać świat"W sobotę odbyła się wycieczka do Wrocławia w ramach projektu "Liczyć, badać, poznać świat". Wzięli w niej udział uczniowie z przyrodniczych grup projektowych p. J. Sikorskiej i p. D. Dominiczak. Wycieczka rozpoczęła się wcześnie rano, bo już o godz. 6.10. Pociągiem pojechaliśmy do stolicy Dolnego Śląska. Naszym zamiarem było zwiedzenie Muzeum Przyrodniczego i Geologicznego oraz wzięcie udziału w zajęciach warsztatowych pod nazwą "Zrób sobie amonita", a także obejrzenie rynku. Pani przewodniczka w Muzeum Przyrodniczym opowiadała o wielu interesujących zbiorach. Mogliśmy zobaczyć np. okazy największych i najmniejszych zwierząt oraz poznać ich zwyczaje i tryb życia.
W Muzeum Geologicznym poczuliśmy się jak prawdziwi studenci. Najpierw byliśmy w sali wykładowej i słuchaliśmy, jak
p. dr P. Raczyński opowiada o skamieniałościach i sposobach datowania znalezisk. Mieliśmy też okazję wykonać gipsowe odlewy skamieniałości pochodzących z różnych epok geologicznych. Na koniec zwiedzania muzeum niektórzy uczniowie "przepytali" Panią, która nas oprowadzała np. o życie dinozaurów :)
Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem rynku we Wrocławiu. Pełni wrażeń, z nowymi wiadomościami, do domu wróciliśmy dopiero o godz. 20.20.
W ramach projektu, podobnych wycieczek będzie jeszcze kilka :)
Zapraszamy do oglądania zdjęć wykonanych przez uczestników wycieczki

Wycieczka 2a i 3 a

Wycieczka 2a i 3 a Zdjęcia
02.02.2018 roku klasy 2a i 3 a wraz z wychowawcami p. Sylwią Jarosz i Sylwią Skoczylas wybrały się na całodniową wycieczkę do Karpacza. Program wycieczki był bardzo interesujący. Na początku uczniowie uczestniczyli, podzieleni na kilka grup, w ciekawych zajęciach. Udali się do Escape Room, gdzie zamknięci w w tajemniczych pokojach, musieli przez godzinę z niego się wydostać. Zabawa polegała na odgadnięciu wielu zagadek, znalezieniu ukrytych przedmiotów po to, aby wydostać się z pokoju. Zabawa bardzo integruje zespół, który wspólnie rozwiązuje te zagadki. Tylko dwóm grupom udało się wydostać w określonym czasie z tajemniczego pokoju. Innym zabrakło ok. dwóch minut. Gra była niezwykle emocjonująca i trzymająca w napięciu. Następnie udaliśmy się do Muzeum Ziemi Juna, gdzie podziwialiśmy bardzo dużo kamieni szlachetnych i minerałów. Tam, także podzieleni na grupy, braliśmy udział w warsztatach mineralogicznych, czyli "zrób to sam". Zadanie polegało na tym, że każdy uczeń musiał "rozłupać" swoją bryłę przy użyciu odpowiedniego sprzętu i wydobyć z niej kamienie szlachetne. Potem umyć je, rozpoznać rodzaj minerału, a niespodzianką było to, że każdy otrzymał w prezencie swoje kamienie. Kolejną atrakcją były zjazdy na pontonach po sztucznym śniegu. A na zakończenie wycieczki zjazd kolejką rynnową po torze saneczkowym. Wycieczka udala się bardzo. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni z tych atrakcji. Bardzo udany dzień. Do Pieńska przyjechaliśmy ok. 19.00.

Podsumowanie I semestru 2017/18

Podsumowanie I semestru 2017/18W środę 31. stycznia na czwartej godzinie lekcyjnej a odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. Pani Dyrektor Jolanta Seredyńska przedstawiła wyniki klasyfikacji za I półrocze. Uczniowie otrzymali wiele dyplomów i nagród za wyniki w nauce oraz za 100% frekwencję.

Wszystkim wyróżnionym uczniom gratulujemy sukcesów!!!

Link do zdjęć.

Bal Karnawałowy u Przedszkolaków!

Bal Karnawałowy u Przedszkolaków!"Karnawał w przedszkolu -
stroimy więc sale.
Ma być w nich bajkowo,
przytulnie, wspaniale.

Są zwoje serpentyn,
wieszamy lampiony,
gwiazdeczki błyszczące
i barwne balony.

Pląsamy po sali,
to świetna zabawa.
Są stroje bajkowe,
niech żyje karnawał.

Zabawne konkursy,
występy artystów,
zagadki i nowych
tysiące pomysłów.

Wesołą zabawę
wodzirej prowadzi.
Jak tańczyć każdemu
na pewno doradzi.

Zabawa w przedszkolu,
wesoła zabawa.
Niech trwa jak najdłużej
wspaniały karnawał" (B. Forma)


W piątek 12.01, czyli w ostatni dzień przed feriami zimowymi nasze wspaniałe Przedszkolaki bawiły się na Balu Karnawałowym zorganizowanym przez panie wychowawczynie w nowej pięknej sali, w której od dwóch tygodni dzieci bawią się i uczą. Uczniowie przybyli w przepięknych strojach. Na sali tańczyły anioły, księżniczki, policjanci, pojawił się również Spiderman i inni wojownicy. Zabawa trwała kilka godzin i obfitowała w wiele wspaniałych atrakcji.

Fotorelacja oraz filmiki video na naszym szkolnym profilu na Facebooku!

Turniej Piłki Siatkowej- WOŚP 2018

Turniej Piłki Siatkowej- WOŚP 2018Nasze siatkarki wsparły akcję WOŚP udziałem w turnieju piłki siatkowej organizowanym z tej okazji. Rywalizacja odbyła się w serdecznej, sportowej atmosferze. Jak zawsze nie zawiodły nas zaprzyjaźnione zespoły swoją obecnością: PKS Józek, UKS Libero Bogatynia oraz Szpachelki. Dziękuję wszystkim uczestnikom oraz uczniom klasy III B i II B za pomoc w organizacji imprezy sportowej.
Klasyfikacja :
I miejsce- SP 2 Pieńsk
II miejsce- Szpachelki
III miejsce- UKS Libero
IV miejsce- PKS Józek

Siatkarze Najlepsi w Powiecie.

 Siatkarze Najlepsi w Powiecie.Drużyna siatkarzy zdobyła Mistrzostwo Powiatu. W turnieju finałowym 12.01. pokonała zdecydowanie rywali z SP 5 w Zgorzelcu 2-0, SP nr4 w Bogatyni 2-0 i SP w Jerzmankach 2-0. Nasi chłopcy prezentowali dobry poziom sportowy( atak, obrona) oraz pokazali , że na boisku są drużyną, co w siatkówce jest bardzo ważne. Jest to sukces całej grupy chłopaków z klasy sportowej IIIb. Nie każdy z nich posiada super talent do sportu ,ale dzięki odpowiedniej motywacji i blisko trzyletniej pracy mogli cieszyć się ze zwycięstwa.
Skład zespołu: Dominik Jarosz, Jakub Adamowicz, Sławek Wilga, Patryk Jachura, Seweryn Ligęza, Maks Bertram,Adrian Paździor, Radek Filkos i Mateusz Bęczarski-kl VII

Zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych!

Zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych!Drodzy Uczniowie!
Ferie zimowe już za chwilę. Przed nami dwa tygodnie odpoczynku od obowiązków szkolnych. Mimo, że dzisiaj pogoda za oknem nie przypomina zimy, nie wiemy jeszcze czym zaskoczy nas za kilka dni. Dlatego też przypominamy najważniejsze zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego.


1.Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej.
Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych.

2.Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!

3.Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!

4.Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!

5.Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!

6.Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów.

7.Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie!

8.Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.

9.Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych.

10.Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne!

11.Ubieraj się stosownie do temperatury panującej na dworze.

12.W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu
do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.

13.Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.

14.Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem na grypę i infekcję grypopodobne.

ZAPAMIĘTAJ TELEFONY ALARMOWE:
POLICJA – 997
STRAŻ POŻARNA – 998
POGOTOWIE RATUNKOWE – 999
Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO – 112
Wygenerowano w sekund: 0.04
1,039,647 unikalnych wizyt