Podsumowanie akcji "Dni owocowo-warzywne"

Podsumowanie akcji "Dni owocowo-warzywne"W bieżącym roku szkolnym podobnie jak w latach poprzednich, zorganizowana została akcja propagująca zdrowe odżywianie - Dni owocowo - warzywne". Przez 10 miesięcy uczniowie zachęcani byli do przynoszenia na drugie śniadanie porcji owoców i warzyw. Każda klasa wykonywała kolejno plakat tematyczny o przydzielonym jej zdrowym produkcie. Plakaty informowały nie tylko o zaletach spożywania owoców i warzyw, lecz także o ich wpływie na nasze zdrowie i urodę. Akcja cieszyła się dużą popularnością wśród wszystkich klas w szkole i mamy nadzieję, że będzie kontynuowana również w przyszłym roku szkolnym.

Klasą, która najaktywniej brała udział w dniach owocowo - warzywnych, i która zajęła 1. miejsce jest klasa 1a (96,54%). Miejsce 2. zajęła klasa 2b (88,75%), a miejsce 3. - klasa 3c (63,4%).


Wszystkim klasom dziękujemy za udział, a tym, którzy brali udział najaktywniej gratulujemy zajętych miejsc na podium!

Pozostałe miejsca w "czytaj więcej".

"Dzień Rzodkiewki"

"Dzień Rzodkiewki"Nasza szkoła kładzie nacisk na zdrowe odżywanie i aktywny tryb życia, czego przykładem są popularne już "Dni Owocowo-Warzywne". Bohaterką ostatniego takiego dnia była dzisiaj zdrowa rzodkiewka. Klasa 3d wykonała plakat tematyczny, w którym poinformowała nas o wartościach odżywczych tego smacznego warzywa. Uczniowie chętnie przynieśli rzodkiewki do szkoły. Po sprawdzeniu ilości rzodkiewek przez komisję 45% społeczności uczniowskiej zjadła rzodkiewkę na zdrowe drugie śniadanie.

Konkurs "Germanista Roku" rozstrzygnięty!

Konkurs "Germanista Roku" rozstrzygnięty!W maju odbył się piąty i ostatni etap konkursu "Germanista Roku". Uczniowie zmagali się tym razem z reakcjami gramatyczno - leksykalnymi. Do zdobycia było jak w każdym etapie 10 punktów. Do zdobycia w całym konkursie (składającego się z 5 etapów) było 50 punktów.

Z zadaniem tym najlepiej poradziła sobie: uczennica klasy 3a Izabela Kucia, uzyskując 8 punktów.

Klasyfikacja generalna po ostatnim etapie przedstawia się następująco:

Miejsce 1. i tytuł "Germanisty Roku" otrzymuje uczeń Kacper Wiszniewski (klasa 2a) - 45 punktów
Miejsce 2. zajęła uczennica Izabela Kucia (klasa 3a) - 44 punkty
Miejsce 3. zajął uczeń Michał Miśta (klasa 3b) - 43 punkty

Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy wspaniałych wyników!

Wyniki Szkolnego Dyktanda Języka Niemieckiego

Wyniki Szkolnego Dyktanda Języka NiemieckiegoPiętnastu śmiałków z klas 1-3 podjęło wyzwanie i stanęło do rywalizacji w szkolnym Dyktandzie Języka Niemieckiego. Celem dyktanda było propagowanie zasad ortografii niemieckiej, podniesienie poziomu umiejętności językowych, a w szczególności poziomu kompetencji w zakresie pisowni w języku niemieckim oraz rozwijanie zainteresowania tym językiem.

Dyktando przebiegało w dwóch etapach. W etapie pierwszym uczniowie mieli zadanie wysłuchać tekstu pt. "Die Küche meiner Mutter" oraz uzupełnić w nim 30 luk. W etapie drugim uczniowie musieli napisać cały tekst pt. "Frauenberufe", składający się z 84 słów. Obydwa teksty były na poziomie średnio zaawansowanym. Nie wszyscy pamiętali np. o podstawowej zasadzie w języku niemieckim, że rzeczowniki piszemy dużą literą. Do zdobycia było w sumie 114 punktów.

Miejsce 1. oraz zaszczytny tytuł "Erster Meister der deutschen Rechtschreibung" (Pierwszy Mistrz Niemieckiej Ortografii) wywalczył uczeń klasy 2a Oliwer Urbaniak uzyskując 96 punktów.

Miejsce 2. oraz tytuł "Zweiter Meister der deutschen Rechtschreibung" (Drugi Mistrz Niemieckiej Ortografii) wywalczyła uczennica klasy 3b Natalia Gudyka (92 pkt.)

Miejsce 3. oraz tytuł "Dritter Meister der deutschen Rechtschreibung" (Trzeci Mistrz Niemieckiej Ortografii) wywalczyła uczennica klasy 2a Alicja Chmielowiec (91 pkt.)

Poza podium znaleźli się: Kacper Wiszniewski kl. 2a (90 pkt.), Michał Miśta kl. 3b (90 pkt.) oraz Noemi Kubacka z kl. 1a (90 pkt.), która była jedyną uczestniczką z klas 1 i mimo krótszego "stażu" niż jej starsi koledzy i koleżanki, również osiągnęła bardzo wysoki wynik.

Wszystkim , którzy zdecydowali się wziąć udział w pierwszym takim konkursie w naszej szkole, serdecznie dziękuję, a zwycięzcom składam ogromne gratulacje!

Opiekun konkursu: M. Feler-Korn


Wyniki Szkolnego Dyktanda z Języka Angielskiego

Wyniki Szkolnego Dyktanda z Języka AngielskiegoJęzyk angielski jest pięknym językiem, ale jego ortografia nie najłatwiejsza. Dziwne kombinacje liter, a do tego wymowa nie zawsze wiernie odpowiada pisowni. Można nie mieć problemu podczas rozmowy, ale kiedy przyjdzie moment żeby coś napisać, wiedzę ortograficzną czeka poważny egzamin.

W dniu 19 maja 2017 r. w naszym gimnazjum odbył się konkurs ortograficzny z języka angielskiego. Konkurs miał formę dyktanda w języku angielskim, a jego celem było zachęcenie młodzieży do rozwijania zainteresowań i ambicji, jak również pozytywnej rywalizacji. Uczniowie mieli za zadanie napisać pierwszą część w postaci uzupełnienia luk w tekście George'a Mikesa "How to be an Alien" oraz drugą- cały fragment powieści Karola Dickensa "Wielkie Nadzieje".

Po zaciętej rywalizacji na podium stanął Szymon Macudziński z 3A,

drugie miejsce ex aequo- Nikola Jesse z 3a i Sebastian Lech z 3d, zaś trzecie należy do Julii Grzeszczuk

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu!

Opiekun konkursu: Marta Przekop

w czytaj więcej dalsze miejsca :)

Dyktando Języka Niemieckiego

Dyktando Języka NiemieckiegoUwaga Uczniowie!
Dyktando Języka Niemieckiego odbędzie się w poniedziałek 22 maja o godzinie 8:15 na małej sali gimnastycznej. Proszę o punktualne przybycie, gdyż na początku odbędzie się losowanie miejsc dla uczestników.

Organizator Dyktanda: Małgorzata Feler-Korn

Lekkoatletki na podium

Lekkoatletki na podiumPodczas Gimnazjady LA dobrą formę zaprezentowały nasze lekkoatletki plasując się na trzecim stopniu podium tuż za szkołami zgorzeleckimi. Indywidualnie medale wywalczyły: Nina Rzeźniczak- I miejsce oszczep 29,79 (rekord szkoły), Monika Majda-II miejsce kula 9,37, Iza Bałec- II miejsce dal 4,38, Magda Wróbel- III miejsce dysk 24,62, Wiktoria Woźniak- III miejsce 600m 1:54,68 oraz sztafeta szwedzka- III miejsce w składzie Asia Kowalska, Nikola Kosmecka, Iza Bałec, Sara Ilnicka. Wartościowe wyniki dla drużynowej punktacji uzyskały również: Weronika Winiewska -IV miejsce oszczep, Kinga Brzozowska- IV miejsce 1000m, 4x100 Liwia Marszał, Justyna Protas, Emilia Bettin,Ola Bettin- IV miejsce , Sara Ilnicka-V miejsce 300m, Ola Bettin- V miejsce 100m, , Nikola Kosmecka- V miejsce dal, Natalia Gudyka- V miejsce 600m, Liwia Marszał- VI miejsce 100m, Justyna Protas- VII miejsce 300m, Ola Skadorwa- VIII miejsce 1000m, Wiktoria Bździuch- VIII miejsce kula, Natalia Kipiniak- VIII miejsce dysk oraz Patrycja Piasecka, Julia Bałec i Ewa Balcerzak.

Konkurs Ortograficzny

Konkurs Ortograficzny 16 maja 2017 roku o godz. 10.00 odbył się już 4. Konkurs Ortograficzny o Pióro Burmistrza dla gimnazjalistów. Najlepsi uczniowie z poszczególnych klas zmierzyli się z tekstem ortograficzno - interpunkcyjnym w Euroregionalny Centrum Kultury i Komunikacji. Treść dyktanda przysporzyła uczniom sporo trudności, jedną z nich była łączna i rozłączna pisownia wyrazów takich jak: nie największej, nieopodal, można by, z lewa, w ogóle, po prostu, poza tym, na razie, dookoła, w poprzek, nieszeroki, na niedługo, wtem, niezbyt, niegdysiejszy, wokół. To tylko niektóre wyrazy sprawiające trudności ortograficzne. Znacznie lepiej uczniowie poradzili sobie z pisownią wyrazów z: "rz, ż, h, ch, ó, u". Oto zwycięzcy: III miejsce - Alicja Domowicz - 3A, Kinga Brzozowska - 2B, II miejsce - Wiktoria Rybaczuk - 3A, I miejsce - Michał Drzewiecki - 2A. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w przyszłym roku.
UWAGA! W "czytaj dalej" poniżej można znaleźć całą treść dyktanda! Można się z nim zmierzyć.
FOTORELACJA

Pokaz siły lekkoatletów

Pokaz siły lekkoatletówBardzo dobre wyniki uzyskali nasi sportowcy podczas Mistrzostw Powiatu w Lekkiej Atletyce. Reprezentacja chłopców wywalczyła 8 medali: 4 złote, 2 srebrne i 2 brązowe. Dzięki postawie całej drużyny po raz pierwszy stanęliśmy na najwyższym stopniu podium pokonując 13 drużyn lekkoatletycznych z powiatu w tym bardzo silne reprezentacje z gimnazjum nr 1 i 2 ze Zgorzelca. Wyniki:
Adam Jakubas I m. w skoku w dal - 5,75m
Dominik Jarosz Im. w pchnięciu kulą- 12,15m
Marcin Martela Im. -w biegu na 100m-12,03s
Jakub Adamowicz Im. w biegu na 2000m- 7:00,0s
Wiktor Rękas IIm.w skoku wzwyż- 165cm
Mateusz Tkaczyk IIm w rzucie dyskiem- 40,13m
W.Rękas, M. Martela, A. Jakubas. H. Wojdak IIIm. w zstafecie 4x100m- 0,48s.
P.Jaworski. H. Wojdak, M.Miśta, A.Dolata IIIm. w sztafecie szwedzkiej-2:13,5s
A.Dolata IV m w biegu na 300m-0:40,3s, M. Miśta IV m. w skoku wdal-5,20m, Sz. Kloc Vm. w skoku w dal- 5,03m, M. Kiełbowicz IVm w rzucie oszczepem-38,30m, M. Daśko VIIm. w rzucie oszczepem-35,00m, P.Jaworski VIm w rzucie dyskiem- 31,00m, O.Smoleń VIIIm w pchnięciu kulą- 10,40m, P, Chmurzyński VIIm. W pchnięciu kulą-10,50m.Ponadto startowali M. Szczepański , D.Kurtycz,G. Bettin, J.Naskręcki. F.Szupieńko, P.Jachura, S.Wilga.

"Dzień Pomidora"

"Dzień Pomidora"Nasza szkoła kładzie nacisk na zdrowe odżywanie i aktywny tryb życia, czego przykładem są popularne już "Dni Owocowo-Warzywne". Bohaterem przedostatniego takiego dnia był dzisiaj zdrowy czerwony pomidor. Klasa 3c wykonała plakat tematyczny, w którym poinformowała nas o wartościach odżywczych tego smacznego warzywa. Uczniowie chętnie przynieśli pomidory do szkoły. Po sprawdzeniu ilości pomidorów przez komisję 47% społeczności uczniowskiej zjadła pomidora na zdrowe drugie śniadanie.

Kolejny i ostatni taki dzień już za tydzień (22.05), a będzie to "Dzień Rzodkiewki"!

Podsumowanie akcji "Dni Owocowo-Warzywne" odbędzie się 26 maja.

Czwarty etap "Anglisty Roku"

Czwarty etap "Anglisty Roku"Za nami przedostatni etap Anglisty Roku.

W tym zmaganiu uczniowie mieli za zadanie rozpoznać odpowiednie struktury gramatyczne i zaznaczyć prawidłową odpowiedź. Test był na poziomie zaawansowanym, dlatego też tylko jednej osobie udało się odpowiedzieć bezbłędnie na wszystkie pytania.

Maksymalną ilość punktów zdobył Michał Boroń z 3a- 10p.

Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:
1. Michał Boroń z 3a (34p)
2. Nikola Jesse i Szymon Macudziński z 3a (32p)
3. Patryk Kubitzek z 3a (31p)

4. Michał Drzewiecki z 2a (30p)
5. Sara Ilnicka z 3a i Wiktoria Hinc z 3d (28p)

Gratuluję i życzę powodzenia w następnym etapie, którym będzie dyktando.
Opiekun konkursu: M. Przekop
Wygenerowano w sekund: 0.04
959,961 unikalnych wizyt