Konkurs Recytatorski

Konkurs RecytatorskiDnia 9 marca 2017 r. w naszym gimnazjum odbył się szkolny Konkurs Recytatorski, który był eliminacją do konkursu powiatowego. Z dziesięciorga uczestników jury wyłoniło trzy osoby, które będą reprezentować naszą szkołę w finale powiatowym. Wyróżnione osoby to: Nikola Jesse, Nina Rzeźniczak, Michał Drzewiecki.

"Dzień Jabłka"

"Dzień Jabłka"Nasza szkoła kładzie nacisk na zdrowe odżywanie i aktywny tryb życia, czego przykładem są popularne już "Dni Owocowe". Bohaterem kolejnego takiego dnia było dzisiaj zdrowe jabłko. Klasa 3a wykonała plakat tematyczny, w którym poinformowała nas o wartościach odżywczych tego smacznego owocu. Uczniowie chętnie przynieśli jabłka do szkoły. Samorząd Uczniowski zrobił jednak wszystkim uczniom niespodziankę i poczęstował każdego obecnego w szkole smacznym jabłkiem. Dzisiejszy "Dzień Owocowy" będzie więc dniem rekordowym, gdyż 100% społeczności uczniowskiej zjadła jabłko na zdrowe drugie śniadanie.

Kolejny taki dzień już za miesiąc!

"Dzień Kobiet" w naszej szkole

"Dzień Kobiet" w naszej szkoleMiłym wydarzeniem dzisiejszego dnia był uroczyście obchodzony w naszej szkole "Dzień Kobiet". Aby umilić to święto wszystkim Paniom i Dziewczynom, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego składali najserdeczniejsze życzenia witając je uroczyście już na progu szkoły. Dziewczęta i Panie wprowadzone zostały w radosny nastrój i otrzymały w dowód sympatii kwiaty – symboliczne tulipany, które niezmiennie kojarzą się z tym świętem. Grupy teatralna i taneczna przygotowały na tą okazję specjalny program artystyczny.

Dziękujemy Panom za umilenie nam dzisiejszego dnia, który upłynął w miłej i pogodnej atmosferze, a wspaniałym Dziewczynom jeszcze raz życzymy samych dobrych chwil, nie tylko 8 marca!

Zdjęcia

PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W JELENIEJ GÓRZE

PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W JELENIEJ GÓRZEW piątek 3 marca w Domu Kultury JELONEK w Jelenie Górze odbył się XI Dolnośląski Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Wzięło w nim udział ok 70 wykonawców( solistów i zespołów), w tym nasze NUTKI SONG. Pięknie wykonane utwory- przez Alę Chmielowiec " Polskie Skrzydła" oraz przez cały zespół " Świadkowie Nadziei" zostały nagrodzone gromkimi brawami. Warto dodać, że jak co roku cała impreza stała na bardzo wysokim poziomie. NUTKOM należą się wyrazy uznania i wdzięczności za pracę włożoną w przygotowanie do tej prestiżowej imprezy oraz za przepiękny występ.

"Germanista roku" - etap drugi

"Germanista roku" - etap drugiW styczniu uczniowie naszego Gimnazjum, którzy chcieli wziąć udział w następnym etapie "Germanisty roku", zmierzyli się z kolejnymi zadaniami. Zmagania z drugiego etapu dotyczyły budowy zdania w różnych gramatycznych konstrukcjach, a uczniowie mieli za zadanie układać i przekształcać zdania w odpowiedniej formie. Do zdobycia było podobnie jak w pierwszym etapie - 10 pkt.

Z zadaniami najlepiej poradzili sobie: Izabela Kucia - kl. 3a i Kacper Wiszniewski - kl. 2a - 9 pkt. oraz Jakub Wajda - kl. 3a i Michał Miśta kl. 3b, Patrycja Piasecka - kl. 3b i Oliwer Urbaniak kl. 2a - 8 pkt.

Po dwóch etapach konkursu najwięcej punktów zebrali:
1. Kacper Wiszniewski - 18 pkt.
2. Izabela Kucia i Michał Miśta - 17 pkt.
3. Oliwer Urbaniak - 16 pkt.
4. Alicja Chmielowiec i Jakub Wajda - 15 pkt.


Kolejny etap konkursu już w marcu!

Wielki Mecz i Złoto Dla Piłkarzy Ręcznych

Wielki Mecz i Złoto Dla Piłkarzy RęcznychDramaturgia i pokaz siły charakteru towarzyszyły finałowi powiatowemu w piłce ręcznej chłopców. Nasza drużyna awans do finału wywalczyła jeszcze przed feriami na turnieju w Zawidowie. W turnieju finałowym w pierwszym meczu pokonała 15-7 gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu. W drugim meczu półfinałowym gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu nie dało szans drużynie z Bogatyni.
W meczu o złoto spotkali się zwycięzcy z pierwszych spotkań. Nasi chłopcy na 5 min. przed końcem meczu przegrywali 10-6 , zdołali odrobić straty i doprowadzili do remisu. Dogrywka również nie wyłoniła zwycięzcy. W rzutach karnych nasz zespół był jednak skuteczniejszy i wygrał cały mecz 16-15.
Wielkie gratulacje dla całej drużyny w składzie: Adam Dolata, Wiktor Rękas, Maciej Kiełbowicz, Maciej Daśko. Adam Jakubas, Michał Miśta, Hubert Wojdak, Oskar Smoleń wszyscy z klasy sportowej IIIb, Dominik Jarosz, Jakub Adamowicz, Maksymilian Bertram, Sławek Wilga, Radosław Filkos, Adrian Pażdzior i Patryk Jachura wszyscy z klasy sportowej IIb

Studenci z AIESEC

Studenci z AIESEC Od poniedziałku (6.02.) do piątku (10.02.)lekcje języka angielskiego odbywały się w naszym gimnazjum z udziałem studentów z Brazylii, Chin i Indii, którzy przebywali w Polsce na wymianie dzięki Fundacji AIESEC.
Przez cały tydzień studenci opowiadali o swoich krajach i kulturze.
Gimnazjaliści usłyszeli o chińskim Nowy Roku, indyjskim Diwali i brazylijskim karnawale. Młodzież dowiedziała się, jak wygląda chińskie wesele i usłyszała, jak brzmią brazylijskie i indyjskie rytmy.
W piątek o godzinie 13.53 liczna grupa gimnazjalistów pożegnała na Dworcu PKP swoich gości.
Tak zakończył się pobyt studentów z AIESEC w polskich szkołach.
Matheus, Vin i Sui zostawili wiele miłych wrażeń i wspomnień, a przede wszystkim dużą motywację do nauki języka angielskiego.
DZIĘKUJEMY!!!

Złote siatkarki

Złote siatkarkiW finale powiatowym o tytuł mistrzostwo powiatu nie zawiodły również nasze siatkarki. Zespół w składzie: Magdalena Wróbel, Sara Ilnicka, Kinga Brzozowska, Ewa Balcerzak, Weronika Winiewska, Karolina Markowska, Partycja Piasecka, Justyna Protas, Oliwia Wolna, Nikola Kosmecka i Nina Rzeźniczak walkę sportową rozpoczął od meczów półfinałowych pokonując rywalki Gimnazjum z Jerzmanek (2:0) oraz Gimnazjum nr 2 ze Zgorzelca (2:1). Wczoraj na własnym boisku zdominował drużynę z Gimnazjum z Zawidowa (2:0) i Gimnazjum nr 2 w Bogatyni (2:0).
Klasyfikacja:
I miejsce- Gimnazjum Pieńsk
II miejsce- Gimnazjum nr 2 Bogatynia
III miejsce- Gimnazjum Zawidów

Zasady bezpieczeństwa obowiązujące na feriach zimowych!!!

Zasady bezpieczeństwa obowiązujące na feriach zimowych!!!1.Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej.
Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych.

2.Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!

3.Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!

4.Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!

5.Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!

6.Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów.

7.Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie!

8.Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.

9.Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych.

10.Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne!

11.Ubieraj się stosownie do temperatury panującej na dworze.

12.W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu
do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.

13.Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.

14.Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem na grypę i infekcję grypopodobne.

ZAPAMIĘTAJ TELEFONY ALARMOWE:
POLICJA – 997
STRAŻ POŻARNA – 998
POGOTOWIE RATUNKOWE – 999
Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO – 112

Szkolny Konkurs Recytatorski

Szkolny Konkurs RecytatorskiDnia 9 marca 2017 r. (czwartek) na 4 godzinie lekcyjnej odbędzie się Szkolny Konkurs Recytatorski, który będzie eliminacją do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu. Wszyscy zainteresowani uczniowie i uczennice proszeni są o zgłoszenie do p. Karola Aftyki oraz dostarczenie tytułu recytowanego utworu ( utwór literacki, dowolnie poezja lub proza ).

Siatkarze Mistrzami Powiatu

Siatkarze Mistrzami Powiatu Drużyna siatkarzy zajęła I miejsce w finale powiatowym. Nasi chłopcy pokonali w półfinałach:
Gimnazjum w Jerzmankach 2:0, Gimnazjum w Sulikowie 2:0 i Gimnazjum nr1 w Zgorzelcu 2:0
W turnieju finałowym :Gimnaznjum nr 1 w Bogatyni 2:0 i Gimnazjum nr 2 w Bogatyni 2:0. Nasza drużyna dominowała we wszystkich meczach.
Była lepsza w każdym elemencie gry, a stosując taktykę 5-1 pokazała zaawansowanie techniczno-taktyczne.
Drużyna w składzie: Adam Jakubas, Adam Dolata, Maciej Kiełbowicz, Hubert Wojdak, Maciej Daśko, Michał Miśta, Wiktor Rękas wszyscy z klasy IIIB Dominik Jarosz, Jakub Adamowicz, Maksymilian Bertram i Sławek Wilga z IIb
Po feriach chłopcy będą reprezentować nasz powiat w zawodach strefowych.
Wygenerowano w sekund: 0.04
912,063 unikalnych wizyt