Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych

Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach ZjednoczonychJuż w ten czwartek na 2 lekcji w sali nr 6 odbędzie się konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 1 etapie konkursu, w którym należy wykazać się znajomością historii, geografii i kultury tych krajów anglojęzycznych. Dziesiątka najlepszych zmierzy się w drugim etapie konkursu i wyłoni najlepszego znawcę tych krajów.

Organizator: Marta Przekop

Dzień Pluszowego Misia!

Dzień Pluszowego Misia!"Miś jest mały i puchaty,
miś jest fajny i kudłaty,
miś jest gruby jak ta kula,
misia zawsze się przytula!"


Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy z nas posiada, bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w piątek 24. listopada na wszystkich uczniów naszej szkoły czekać będą fantastyczne niespodzianki:

- Kino Miś (seans bajek i filmów o misiach wyświetlany na przerwach),
- Misiowata Foto Budka,
- Foto-Misie,
- Miś spełniający życzenia ( naklejanie karteczek z życzeniami na brzuszku misia)
- warsztaty kreatywnie plastyczne na szkolnym korytarzu ,,Mój własnoręcznie wykonany miś".

W tym dniu przynosimy ze sobą, lub sami przebieramy się za misia!


Najbardziej zaangażowana klasa otrzyma nagrody👍😀🙉🐵

Organizatorzy akcji: Sylwia Jarosz, Marzena Polnicka

Dyskoteka andrzejkowa!

Dyskoteka andrzejkowa!Uwaga Uczniowie!

W piątek 24. listopada odbędzie się DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA!!!

Bawimy się od 16:00 do 19:00. Liczymy na Wasze liczne przybycie!

Dobra zabawa gwarantowana!

💃🏼🕺🏼😀🔈👍🎶🎊💿🎧🎷🎤🎸💃🏼🕺🏼

Dzień Banana

Dzień BananaNasza szkoła kładzie nacisk na zdrowe odżywanie i aktywny tryb życia, czego przykładem są popularne już "Dni Owocowo-Warzywne". Bohaterem drugiego takiego dnia był dzisiaj banan.

Uczniowie chętnie przynieśli banany do szkoły. Klasy 0, 1, 7a, 2c, 3b oraz 3c zaopatrzone były w banany w 100%. Łącznie na 138 uczniów obecnych dzisiaj w szkole, aż 123 osoby miały ze sobą banany.

Po sprawdzeniu ilości owoców przez komisję 89% społeczności uczniowskiej zjadła banana na zdrowe drugie śniadanie. Kolejny taki dzień już za miesiąc!

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji!

Dzień Niepodległości

Dzień Niepodległości Galeria.
Relacja filmowa

Dnia 10 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorami apelu byli uczniowie klasy siódmej wraz z uczniami gimnazjum.

Nie zawiedli nasi najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej, którzy również włączyli się i przygotowali montaż słowno - muzyczny. Piękne pieśni patriotyczne zostały wykonane przez zespół szkolny Nutki Song. Cała społeczność szkolna ubrana na galowo wspólnie obchodziła to nasze, najważniejsze święto narodowe.

Po zakończeniu części patriotycznej , zaproszony gość specjalny Pan Antoni Strzelczyk wręczył uczniowi naszej szkoły Michałowi Drzewieckiemu stypendium Fundacji Jerzego Szmajdzińskiego.

W tym dniu zostali również nagrodzeni uczniowie, którzy zdobyli pierwsze miejsca w konkursie interdyscyplinarnym "zDolny Ślązaczek" z języka niemieckiego - Bartosz Kowalczyk a z języka angielskiego- Filip Englard. Uczniowie Ci będą reprezentować naszą szkolę w etapie powiatowym. BRAWO!

Brawa należą sie również sportowcom, którzy reprezentowali naszą szkołę w zawodach sportowych w piłce siatkowej w Zawidowie oraz zdobyli miejsca na podium - chłopcy pierwsze miejsce a dziewczyny drugie w turnieju o puchar dyrektora szkoły w Zawidowie.
Dziewczęta również za udział w Finale Wojewódzkim Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej.

Brawo ! Brawo ! Brawo !

Turniej Siatkówki w Zawidowie

Turniej Siatkówki w ZawidowieDrużyna siatkarek zajęła II miejsce w VII Turnieju Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zawidowie.
Skład zespołu: Kinga Brzozowska, Nina Rzeźniczak, Nikola Kosmecka, Oliwia Wolna, Emilia Bettin, Joanna Kowalska, Wiktoria Bździuch, Natalia Kipiniak
wyniki :
SP 2 Zgorzelec-SP 2 Pieńsk 0:2
SP Zawidów-SP Jerzmanki 2:0
SP 2 Pieńsk - SP Jerzmanki 2:0
SP Jerzmanki - SP 2 Zgorzelec 0:2
SP 2 Zgorzelec- SP Zawidów 0:2
SP 2 Pieńsk - SP Zawidów 1:1
O zwycięstwie zdecydowała różnica małych punktów na korzyść zespołu z Zawidowa.
I SP Zawidów
II SP 2 Pieńsk
III SP Jerzmanki
IV SP 2 Zgorzelec

I miejsce siatkarzy w Zawidowie

I miejsce siatkarzy w ZawidowieDrużyna siatkarzy zajęła I miejsce w VII Turnieju Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zawidowie.
wyniki :
SP 2 Zgorzelec-SP 2 Pieńsk 0:2
SP Zawidów-SP Jerzmanki 0:2
SP 2 Pieńsk - SP 2 Zgorzelec 2:0
SP Jerzmanki - SP 2 Zgorzelec 2:0
SP 2 Zgorzelec- SP Zawidów 2:0
SP 2 Pieńsk - SP Jerzmanki 1:1

I SP 2 Pieńsk
II SP Jerzmanki
III SP 2 Zgorzelec
IV SP Zawidów
Pieńsk w składzie : Jakub Adamowicz, Sławek Wilga, Seweryn Ligęza, Radek Filkos, Patryk Chmurzyński, Patryk Jachura, Damian Małecki ,Mateusz Bęczarski
Gratulacje dla chłopaków za ambitną sportową walkę.

zDolny Ślązak z języka angielskiego- etap szkolny

zDolny Ślązak z języka angielskiego- etap szkolnyW środę 08. listopada odbyła się ostatnia część konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka angielskiego.

Najwięcej punktów zdobył Hubert Waszak z 2a- 23p.

Serdecznie gratulujemy i życzymy zakwalifikowania się do kolejnego, powiatowego, etapu! :)

II ETAP KONKURSU "WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI"- JÓZEF PIŁSUDSKI

II ETAP KONKURSU "WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI"- JÓZEF PIŁSUDSKIDnia 21 listopada ( wtorek ) o godzinie 7:30 w sali nr 4 odbędzie się II etap konkursu " WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI". Przedmiotem zmagań w drugim konkursie będzie znajomość życiorysu. działalności i dokonań WIELKIEGO POLAKA - JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO. Wszystkich uczestników I etapu oraz wszystkich chętnych serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w rywalizacji.

Olimpiada geograficzna

Olimpiada geograficznaZapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w IV Olimpiadzie Geograficznej dla uczniów dolnośląskich szkół podstawowych. Etap szkolny odbędzie się w dniu 7 grudnia 2017. Obejmuje on następujące treści programowe:
1. geografia fizyczna ogólna (wybrane zagadnienia geografii fizycznej),
2. kartografia (mapa – umiejętności czytania, interpretacji i posługiwania się mapą),
3. geografia astronomiczna (Kształt, ruchy Ziemi i ich następstwa).
Chętni mogą zgłaszać się do 30 listopada do opiekuna konkursu.
Opiekun konkursu - Jadwiga Sikorska

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości10 listopada 2017 roku na 5 godzinie lekcyjnej na hali sportowej odbędzie się apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zapraszamy. Organizatorzy


Uczniowie w tym dniu przychodzą na galowo!
Wygenerowano w sekund: 0.05
1,008,862 unikalnych wizyt