GIMNAZJALNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

GIMNAZJALNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ23 listopada w Domu Kultury w Pieńsku odbędzie się IV edycja GIMNAZJALNEGO KONKURSU PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ. W tym roku szkolnym w konkursie będą już uczestniczyć klasy szkoły podstawowej. Klasa VII wystąpi wraz z klasami gimnazjalnymi, natomiast „zerówka” i klasa I wystąpią w oddzielnej kategorii.
Wszystkie klasy przygotowują co najmniej jeden utwór( najwyżej dwa) o tematyce patriotycznej. Mile widziane utwory współczesne{ „ Biały krzyż”, „ Ojczyzna”, „ Tu wszędzie jest moja ojczyzna”, „ Nie gniewaj się na mnie Polsko”, „ Mury”, „ Solidarność” M. Grechuty lub inne}. Utwory nie mogą się powtarzać, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń, których wychowawcy dokonują u p. Sylwii Jarosz. Podkłady muzyczne każda klasa organizuje sobie we własnym zakresie. Pomocą służy p. Jerzy Błauciak. W występie każdej klasy powinna wziąć udział przynajmniej sześcioosobowa grupa uczniów w strojach tematycznie związanych z wykonywanym utworem lub z emblematami symbolizującymi patriotyzm{ biało-czerwone wstążki, kotyliony, orły, flagi itp.}. Dopuszcza się wykonanie drugiego utworu przez solistę albo duet z każdej klasy. Występy takie będą oddzielnie oceniane. Zgłoszeń proszę dokonywać najpóźniej do 20 listopada. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości wychowawcy konsultują się z p. Jerzym Błauciakiem.

Konkurs o krajach niemieckojęzycznych - etap I

Konkurs o krajach niemieckojęzycznych - etap IZapraszamy wszystkich chętnych uczniów do uczestnictwa w konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań uczniów szkół podstawowych i gimnazjum oraz poszerzanie wiadomości o krajach niemieckiego obszaru językowego.

Konkurs odbędzię się w dwóch etapach: etap pierwszy (pytania zamknięte): poniedziałek 27.11 o godzinie 10:40 oraz etap drugi (pytania otwarte) w lutym.

Zapisy do konkursu: sala nr 11. Zapraszamy serdecznie!

Pierwszy Etap Konkursu " Wielcy Polacy - Wielcy Patrioci" ( Tadeusz Kościuszko )

NewsyDnia 31.10.2017r. odbył się pierwszy etap konkursu " Wielcy Polacy - Wielcy Patrioci ".Nadrzędnym celem serii konkursów o WIELKICH POLAKACH jest kształtowanie patriotyzmu wśród młodzieży w oparciu o wybitne wzorce osobowe oraz szerzenie wiedzy o wielkich polskich patriotach. Adresatami konkursu są wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im.o.M.Tomaszka w Pieńsku. Konkursy będą się odbywały cyklicznie, co miesiąc, do końca roku szkolnego 2017/2018. Tematem comiesięcznych zmagań będzie znajomość życiorysów, działalności patriotycznej i dokonań wskazanych Polaków - Patriotów. Zwycięzcą zmagań zostanie uczeń, który uzyska najwyższą ilość punktów we wszystkich 9 etapach rywalizacji.

Wyniki 1 etapu konkursu: 1. miejsce - K.Wiszniewski kl. 3 a- 12 p.
2. miejsce - M.Drzewiecki. kl. 3 a- 10,5 p.
3. miejsce - S. Kędzior. kl. 3 c- 10 p.
4. miejsce - Sz. Kloc. kl. 2 a- 8 p.
5. miejsce - B. Kowalczyk. kl. 7 - 7,5 p.

W pierwszym etapie udział wzięło 12 uczniów.

Drugie zajęcia na basenie

Drugie zajęcia na basenieZdjęcia

Kolejne zajęcia 7a i 2b na basenie w Osiecznicy. Nasi uczniowie pod opieką instruktorów poznają techniki pływackie. Połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Akcja "Zapal znicz"

Akcja "Zapal znicz"Jak co roku w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę zniczy. Akcja pod hasłem "Zapal znicz" na stałe wpisała się już w kalendarz szkolnych wydarzeń. Zbiórka corocznie spotyka się z dużym odzewem wśród naszych uczniów - w tym roku zebraliśmy aż 456 zniczy. Akcja ma ogromną wartość wychowawczą, bowiem nie tylko zaszczepia w uczniach lokalny patriotyzm, ale też zachęca do brania bezinteresownego udziału w szlachetnych działaniach.

Zebrane znicze zostaną zapalone przez uczniów i nauczycieli w dniach 30. i 31. października na cmentarzu w Pieńsku. "Światełka pamięci" zapłoną tam na mogiłach żołnierzy, na grobach zapomnianych, a także na grobach zmarłych nauczycieli i uczniów szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji!

Szybko płynie czas w przedszkolu!

Szybko płynie czas w przedszkolu!Kolejne wieści od Przedszkolaków!
Mamy juz kolejny miesiąc nauki, nowych doznań 😉 i zabawy za sobą. Odwiedziła nas między innymi tajemnicza postać, która na co dzień mieszka w gabinecie biologicznym (szkieletor). Dzięki temu mogliśmy dowiedzieć się, jakie tajemnice kryje nasze ciało. Oprócz tego mieliśmy kilka lekcji z doświadczeniami fizycznymi i chemicznymi. 🌡🔭🔬🔮 Dzieci odwiedziły również na lekcji wf klub fitness, gdzie poćwiczyły i poskakały na trampolinach 🐸

Jak widać na załączonych obrazkach - nie nudzimy się tu wcale!!! 😀

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku!

Mamy zdolnych ślązaczków!

Mamy zdolnych ślązaczków!Z przyjemnością zawiadamiamy, że Bartosz Kowalczyk z 7a został zakwalifikowany do kolejnego, powiatowego, etapu zDolnego Ślązaczka 2017/2018 z języka niemieckiego, a jego kolega z klasy- Filip Englard z języka angielskiego.

Życzymy powodzenia i trzymamy dalej kciuki :)

Brawo Michał

Brawo MichałGaleria

26 października 2017r. w Teatrze Zdrojowym w Jeleniej Górze, odbyła się Uroczysta Gala wręczania tegorocznych certyfikatów stypendialnych „Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego” dla uzdolnionych uczniów.
Wśród laureatów znalazł się uczeń naszego Gimnazjum – Michał Drzewiecki, uczeń klasy III a Gimnazjum, któremu serdecznie gratulujemy!!.
Certyfikaty własnoręcznie wręczał Przewodniczący Rady Fundacji, Prezydent RP w latach 1995-2005 – Pan Aleksander Kwaśniewski.
Bezpośrednio po uroczystości wręczania Certyfikatów dla uczestników spotkania zaplanowano spektakl Zdrojowego Teatru Animacji – „Chodź na słówko” Maliny Prześlugi w reżyserii Laury Słabińskiej.
W imieniu laureata oraz całej społeczności szkolnej dziękujemy panu Antoniemu Strzelczykowi za okazaną pomoc w pozyskaniu tak cennego wyróżnienia.

zDolny Ślązak - język niemiecki

zDolny Ślązak - język niemieckiW piątek 27. października na drugiej godzinie lekcyjnej jedenastu uczniów przystąpiło do etapu szkolnego konkursu "zDolny Ślązak" z języka niemieckiego. Uczniowie rozwiązywali test online.

Test składał się z 40 pytań z dziedziny gramatyki, leksyki, a także wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Do zdobycia było w sumie 40 pkt. Zadania konkursowe były dość trudne i wykraczały poza program nauczania w gimnazjum.

Najlepiej wypadł uczeń Kacper Wiszniewski z klasy 3a, uzyskując 20 punktów.

Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za udział w konkursie! 👍😀

A już w listopadzie czeka na was kolejny konkurs. Szczegóły niebawem!

Dzień owocowy

Dzień owocowyNasza szkoła kładzie nacisk na zdrowe odżywanie i aktywny tryb życia, czego przykładem są popularne już "Dni Owocowo-Warzywne". Bohaterem pierwszego takiego dnia były dzisiaj winogrona.

Uczniowie chętnie przynieśli winogrona do szkoły. Klasy 7a, 2a, 3b oraz 3c zaopatrzone były w winogron w 100%. Również nasi najmłodsi uczniowie nie zawiedli: oddział 0 - 90% oraz klasa 1 - 88%. Łącznie na 165 uczniów obecnych dzisiaj w szkole, aż 134 osoby miały ze sobą winogrona.

Po sprawdzeniu ilości owoców przez komisję 81% społeczności uczniowskiej zjadła winogrona na zdrowe drugie śniadanie. Kolejny taki dzień już za miesiąc! Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji!

POŻEGNANIE

Szkoła Podstawowa nr 2 ma już nową stronę internetową, gdzie będą umieszczane wszystkie wiadomości i aktualności. Jej adres to
http://sp2piensk.pl
i tam należy szukać wszelkich informacji i linków. Ta strona zniknie niebawem, a ten NEWS
JEST NEWSEM OSTATNIM
Wygenerowano w sekund: 0.06
1,008,859 unikalnych wizyt