"Opowieść wigilijna" w języku angielskim

"Opowieść wigilijna" w języku angielskimWe wtorek 20. grudnia w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku odbyło się niecodzienne wydarzenie. Grupa teatralna pod przewodnictwem pani Łucji Rogali przygotowała spektakl "Opowieść wigilijna". Dodatkową atrakcją tego przedsięwzięcia był fakt, że sztuka wystawiana była w języku angielskim. Uczniowie we wspaniały sposób oddali charakter i przesłanie najpopularniejszej powieści Charlesa Dickensa oraz zachwycili wspaniałą znajomością języka angielskiego. Ci, którzy mieli okazję podziwiać pracę całej grupy przyznali zgodnie, że było to niesamowite przeżycie, a nasi uczniowie mają ogromny talent aktorski.

Dziękujemy całej grupie oraz pani Łucji Rogali za zaangażowanie i wprowadzenie nas w radosny okres świąteczny.

Fotorelacja z przedstawienia na naszym profilu na Facebooku.

"Dzień Mandarynki"

"Dzień Mandarynki"Nasza szkoła kładzie nacisk na zdrowe odżywanie i aktywny tryb życia, czego przykładem są popularne już "Dni Owocowe". Bohaterką kolejnego takiego dnia była dzisiaj mandarynka. Klasa 2a wykonała plakat tematyczny, w którym poinformowała nas o wartościach odżywczych tego smacznego owocu. Uczniowie bardzo chętnie przynieśli mandarynki do szkoły. Na 151 uczniów obecnych w szkole aż 83 miało ze sobą mandarynkę, co daje świetny wynik 54,9%. Po sprawdzeniu ilości mandarynek przez komisję, uczniowie spożyli je na zdrowe drugie śniadanie. Kolejny taki dzień już za miesiąc!

"Doświadczenia fizyczne na poważnie i wesoło"

"Doświadczenia fizyczne na poważnie i wesoło"W poniedziałek 19. grudnia z inicjatywy pani Beaty Ogórek - Lubarskiej po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs fizyczny pt. "Doświadczenia fizyczne na poważnie i wesoło". Do konkursu klasy przygotowywały się pod okiem wychowawców. Zadaniem każdej klasy było przedstawienie doświadczenia fizycznego,a następnie omówienie jego wyników i wniosków z niego płynących. Klasy pierwsze prezentowały doświadczenie pt. "Nurek Kartezjusza", klasy drugie "Wiadro z wodą - siła odśrodkowa" i klasy trzecie "Gasnące świeczki - energia fali akustycznej".

Każda klasa miała do zdobycia 45 pkt. Jury przyznało punkty w następujący sposób:

Klasy pierwsze:
miejsce 1. - klasa 1a (40 pkt.)
miejsce 2. - klasa 1b (34 pkt.)
miejsce 3. - klasa 1c (33pkt.)

Klasy drugie:
miejsce 1. - klasa 2a (41 pkt.)
miejsce 2. - klasa 2c (30 pkt.)
miejsce 3. - klasa 2b (29 pkt.)

Klasy trzecie:
miejsce 1. - klasa 3a (42 pkt.)
miejsce 2. - klasa 3c (39 pkt.)
miejsce 3. - klasa 3b (21 pkt.)
miejsce 4. - klasa 3d (20 pkt.)

Wszystkim klasom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!!!

FOTORELACJA:

https://www.youtube.com/watch?v=2mnbSfrKuC8&t=6s

https://www.youtube.com/watch?v=7ESkPNmo55o

https://www.youtube.com/watch?v=vmsgbrR0aH8

Spotkanie z Ryszardem Wolnym

Spotkanie z Ryszardem WolnymW środę 14. grudnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję do spotkania z panem Ryszardem Wolnym. Pan Ryszard Wolny pochodzi z Raciborza i jest wielokrotnym mistrzem Polski, mistrzem Europy juniorów i seniorów, medalistą mistrzostw świata, czterokrotnym olimpijczykiem (1988, 1992, 1996, 2000) i złotym medalistą olimpijskim z Atlanty (1996) w zapasach. Mistrz barwnie opowiadał o swojej długiej karierze zawodniczej, która obfitowała w wiele sukcesów. Zachęcał młodzież, aby uprawiała sport i prowadziła zdrowy styl życia. Mówił o zaletach sportu, który nie tylko kształtuje sylwetkę, ale również pozytywnie wpływa na psychikę młodych ludzi. Uprawiając zapasy, młodzi ludzie zwiększają ogólną sprawność – zwinność, szybkość, siłę. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie wynieśli z tego spotkania dużo korzyści dla siebie samych oraz że dzięki spotkaniu z panem Ryszardem Wolnym jeszcze chętniej będą uprawiać sport oraz uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego w szkole.
Wspólne zdjęcie

Finał Szlachetnej Paczki w Zgorzelcu

Finał Szlachetnej Paczki w ZgorzelcuW miniony weekend w Centrum Handlowym Plaza w Zgorzelcu odbył się kolejny finał akcji charytatywnej "Szlachetna Paczka", podczas którego pomagano rodzinom szczególnie potrzebującym. Finał uświetniła grupa taneczna GIMnastki pod przewodnictwem pani Sylwii Jarosz, która wykonała przepiękne układy taneczne nawiązujące do tematy świąt ale i nie tylko. Grupa taneczna GIMnastki wraz ze swoją opiekunką chętnie angażuje się we wszelkie przedsięwzięcia, w których można godnie zaprezentować naszą szkołę.
Brawa dla Dziewczyn i pani Sylwii!!!

Olimpiada Geograficzna - wyniki

Olimpiada Geograficzna - wynikiWczoraj odbył się szkolny etap Olimpiady Geograficznej dla uczniów dolnośląskich gimnazjów w którym wzięło udział 14 osób. Bezkonkurencyjny okazał się uczeń klasy 2a - Michał Drzewiecki, , który zdobył 29 punktów na 40 możliwych.
Bardzo dziękuję wszystkim biorącym udział w konkursie, a zwłaszcza pierwszoklasistom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z geografią. Gratulujemy Michałowi, trzymamy kciuki i czekamy na jego kwalifikację do kolejnego etapu:)
Opiekun konkursu - Jadwiga Sikorska

Konkurs Piosenki Świątecznej

Konkurs Piosenki ŚwiątecznejW piątek 09. grudnia odbył się w naszej szkole tradycyjny już Konkurs Piosenki Świątecznej. Do tego konkursu uczniowie przygotowywali się bardzo długo pod okiem swoich wychowawców. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie piosenki świątecznej, z wykorzystaniem dodatkowych elementów, takich jak przebrania świąteczne i inne dekoracje. Wszystkie klasy wypadły bardzo ładnie. Komisja w składzie: pani Wicedyrektor Sylwia Skoczylas, pani Małgorzata Krawczak i pan Marcin Dubrawski miała naprawdę trudne zadanie. Ostatecznie przyznane zostały dwa pierwsze miejsca dla klas: 3b za wykonanie piosenki "Śnieg i Ty" oraz dla klasy 3d za wykonanie piosenki "Kolęda dwóch serc". Miejsce drugie przyznane zostało klasie 2b za wykonanie piosenki "Zima, zima, zima". Konkurs uatrakcyjniły występy taneczne szkolnej grupy GIMnastki i dwa przedstawienia teatralne "Mikołaj i zwierzęta" oraz "Opowieść wigilijna", która wystawiona została w języku angielskim. Wszyscy uczniowie za swoje występy nagrodzeni zostali cukierkami ufundowanymi przez dyrekcję szkoły. Było magicznie, nastrojowo i kolorowo. Szkoda, że Mikołajki są tylko jeden raz w roku ;)

Fotorelacja !!!
A tu reportaż filmowy!!!

Finał Powiatowej Ligi Siatkówki

Finał Powiatowej Ligi SiatkówkiFotorelacja
Pod linkiem możemy się dowiedzieć, które miejsce zajęło nasze gimnazjum.

Olimpiada geograficzna

Olimpiada geograficznaPrzypominam, że w czwartek odbędzie się szkolny etap Olimpiady Geograficznej. Osoby, które się zgłosiły do konkursu zapraszam 8 grudnia (5 lekcja) do gabinetu nr 7.
Opiekun konkursu - Jadwiga Sikorska

Maraton Pisania Listów z Amnesty International

Maraton Pisania Listów z Amnesty InternationalOd wielu wielu już lat szkolne koło obywatelskie organizuje maraton pisania listów w obronie więźniów sumienia. Głównym organizatorem tej międzynarodowej akcji jest Amnesty International. Tym razem spotykamy się w sobotę - 10 grudnia o godzinie 12.00, aby z najbardziej wytrwałymi pisać listy przez całą noc do 11 grudnia do godziny 8.00. Wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców zapraszamy na wspólne pisanie w ciągu dnia. W nocy będą pisać aktywiści z koła, niektórzy uczniowie, byli absolwenci naszej szkoły i koła obywatelskiego.

zapraszamy!

amnesty international maraton

nasze wydarzenie facebook

"Dzień Banana"

"Dzień Banana"Nasza szkoła kładzie nacisk na zdrowe odżywanie i aktywny tryb życia, czego przykładem są popularne już "Dni Owocowe". Bohaterem kolejnego takiego dnia był dzisiaj banan. Klasa 1c wykonała plakat tematyczny, w którym poinformowała nas o wartościach odżywczych tego smacznego owocu. Uczniowie bardzo chętnie przynieśli banany do szkoły. Na 164 uczniów obecnych w szkole aż 106 miało ze sobą banana, co daje świetny wynik 64,6%. Po sprawdzeniu ilości bananów przez komisję, uczniowie spożyli je na zdrowe drugie śniadanie. Kolejny taki dzień już za miesiąc!
Wygenerowano w sekund: 0.04
892,364 unikalnych wizyt