NUTKI SONG ZNOWU JADĄ DO WROCŁAWIA

NUTKI SONG ZNOWU JADĄ DO WROCŁAWIAW sobotę 12 marca w Jeleniej Górze odbyły się przesłuchania eliminacyjne Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Wystąpiło ok. 50 wykonawców. W skład Jury wchodzili m.in. przedstawiciele Dolnośląskiego Kuratorium. Do koncertu galowego, który odbędzie się 28 kwietnia we Wrocławiu Jury zakwalifikowało 3 solistów i 3 zespoły z poszczególnych poziomów- szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. W sumie 6 wykonawców. W tej szóstce, która będzie reprezentować nasz region znalazł się zespół NUTKI SONG działający przy Gimnazjum im. Ojca Michała Tomaszka. Podopieczne p. Jerzego Błauciaka w składzie Dominika Błauciak, Patrycja Kaźmierczak i Marta Mietlicka wykonały wzruszający utwór zespołu POD BUDĄ- „Moje dwie ojczyzny”. Warto dodać, że to już piąta edycja tego przeglądu. Nasz zespół uczestniczy w nim po raz czwarty i po raz trzeci wystąpi na koncercie galowym. W ubiegłym roku za to osiągniecie zespół otrzymał wspaniałą nagrodę w postaci trzydniowej wycieczki do Warszawy ufundowaną przez Wojewodę Dolnośląskiego. Dolnośląskiemu Przeglądowi Piosenki i Pieśni Patriotycznej patronuje Ministerstwo Oświaty, stąd ogromny prestiż tej imprezy. Brawo NUTKI SONG!!!

Analiza próbnego egzaminu z OPERONEM

Analiza próbnego egzaminu z OPERONEM część matematyczno - przyrodnicza
Pytania do testu dostępne są tutaj

Konkurs wiedzy o AK i II Wojnie Światowej

Dnia 11 lutego 2011 roku z okazji rocznicy utworzenia AK, w Gimnazjum nr 3 w Zgorzelcu odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o AK i II Wojnie Światowej. Udział wzięli uczniowie z ośmiu gimnazjów.
Naszą szkołę reprezentowały: Nikola Sajewicz, Monika Mencel i Roksana Kacprzuk pod opieką P. A. Czarnieckiej.
Nikola Sajewicz zajęła II Miejsce;
Monika Mencel zajęła V Miejsce;
Roksana Kacprzuk otrzymała wyróżnienie.

Informacje można przeczytać pod tą stroną (klik).

Konkurs ''Gim Translator'' rozstrzygnięty!

NewsyTuż przed feriami w naszym gimnazjum miał miejsce konkurs z języka angielskiego. Uczestnicy mieli za zadanie przetłumaczyć tekst, który był recenzją gry komputerowej ''The Sims''.

Oceniając prace brane pod uwagę były następujące kategorie: dobór słownictwa, stylistyka, gramatyka, spójność tekstu, ortografia i interpunkcja, do których były przyznawane punkty.
Tytuł najlepszego ''Gim Translatora'' zdobyli ex aequo:konkurs „Moja okolica pięknieje dzięki RPO”

Serdecznie zapraszamy dolnośląskich gimnazjalistów do udziału w II edycji konkursu „Moja okolica pięknieje dzięki RPO”.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zachęca do nadsyłania prac plastycznych przedstawiających projekty zrealizowane dzięki dotacjom unijnym z RPO WD. Takich inwestycji jest już w naszym regionie wiele i wciąż powstają nowe. Dolny Śląsk wciąż się zmienia i chcemy, żebyście to pokazali.

Puśćcie wodze fantazji by pomysłowo pokazać jak wygląda Wasza okolica dzięki projektom unijnym. Pochwalcie się tym! Najlepsze prace zostaną wyłonione przez komisję konkursową 12 maja 2011 r. podczas finału.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: konsole PSP, odtwarzacze MP4 oraz wiele innych nagród. Dodatkowo, najlepsza drużyna, przeżyje wspaniałą przygodę w Brukseli – będzie mieć okazję m.in. zwiedzić Parlament Europejski.

Organizatorem konkursu jest Departament Regionalnego Programu Operacyjnego Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. Uczestnicy mogą zgłaszać się do 4 marca 2011 roku. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie www.rpo.dolnyslask.pl w banerze „Moja okolica pięknieje dzięki RPO”.

Zapraszamy!

Konkurs Fotograficzny

Konkurs fotograficzny organizowany jest przez Powiatowe Centrum Edukacyjne w Zgorzelcu.

„Z PRZESZŁOSCIA W PRZYSZŁOŚĆ”

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych, którzy ciekawi są świata i potrafią zaobserwować zachodzące w nim zmiany. Potrafią eksperymentować i tworzyć nową rzeczywistość.

Prace mogą powstawać zarówno w trakcie zajęć szkolnych jak i pozalekcyjnych. Powinny być wykonane przez uczniów samodzielnie lub we współpracy z nauczycielem. Prace te mogą stać się początkiem dokumentacji obrazującymi zmiany zachodzące w naszym regionie na przestrzeni czasu w otaczającym nas świecie materialnym i niematerialnym.

Aby wziąć udział w Konkursie, prosimy o złożenie fotografii o wymiarach 13cm x 18cm i większych, wykonanych dowolną techniką (kolaż, fotomontaż, nakładanie itp.). Do tradycyjnych zdjęć należy dołączyć materiał w postaci elektronicznej (na dyskietce lub płycie) w formacie JPG 600x800.

Tematem zdjęć mogą być:
* Obiekty szczególnych miejsc upamiętniających historię lub jakieś wydarzenie z życia miasta lub rodziny na zasadzie „wczoraj i dziś”
* Zdjęcia z uroczystości rodzinnych – na zasadzie porównania „dawniej i dziś”
* Ciekawych miejsc, które na przestrzeni lat uległy degradacji lub transformacji

Ostateczny termin przynoszenia prac upływa 31 marca 2011r.
Prace proszę składać u p. Warszawskiego

Ferie Zimowe

Wielki mecz siatkarzy, wielki żal!!!

Reprezentacja siatkarzy IIIe - zdobyła wicemistrzostwo strefy jeleniogórskiej w siatkówce. W turnieju finałowym rozegranym 02.03. w Kamiennej Górze pokonała Kowary 2:0 (25:8),(25:9) i po dramatycznym, stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym meczu uległa
drużynie z Kamiennej Góry 1:2 (24:26), (25:21), (15:17).Chłopcy nie zagrają w Finale Dolnośląskim, ale pokazali wielką sportową klasę. Jestem z was dumny-smodar.
Wielkich emocji dostarczyli:
Piotr Łagowski- atakujący
Kornel Marendziak- środkowy bloku
Maciej Słapczyński - rozgrywający
Marek Markowski - atakujący
Adam Lisiak - przyjmujący
Patryk Dominiczak- środkowy bloku
Patryk Osak - przyjmujący
Krzysztof Odzioba - atakujący
Tomasz Olejniczak- libero
Maciej Werpulewski - przyjmujący
Sylwester Kapusta - atakujący
Artur Legeżyński - przyjmujący

KOLEJNY WIELKI SUKCES NUTEK SONG

NewsyDominika Błauciak oraz Patrycja Kaźmierczak- solistki zespołu NUTKI SONG zakwalifikowały się do finałowych przesłuchań XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, który odbędzie się we Wrocławiu dnia 09 marca b.r. To wielki sukces podopiecznych p. Jerzego Błauciaka. Warto wspomnieć, że Monika Rewko- nasza absolwentka dwukrotnie brała udział w tym festiwalu zdobywając w 2009 roku wyróżnienie. Zwyciężył wówczas Michał Grobelny- późniejszy laureat telewizyjnej "Szansy na Sukces" oraz półfinalista programu MAM TALENT. Dominika również brała już udzial w tym festiwalu, lecz jeszcze jako uczennica SP Dłużyna. W tym roku dziewczęta zaśpiewają: Patrycja " Joe le taxi" z repertuaru Vanessy Paradis a Dominika " A night like this" Caro Emerald. Trzymajmy kciuki za ich występy i życzmy powodzenia. Podaję link ze stroną Festiwalu, gdzie można zapoznać się z historią i szczegółami tej wspaniałej imprezy, na której spotyka się uzdolniona muzycznie i językowo młodzież z całej Polski- http://www.dfpo.republika.pl/index1.html Wyrazy wdzięczności należą się Panu Jerzemu Jesse, który pomógł w nagraniu utworów do przesłuchań eliminacyjnych, przyczyniając się również do sukcesów naszych młodych artystek.

Srebro dla tenisistek

1 lutego w Bogatyni odbyły się mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowały: Anna Czerniawska III D, Roksana Kacprzuk IIIA oraz Klaudia Stawiarska IB. Dziewczyny pewnie wygrywały wszystkie mecze w fazie grupowej. Po emocjonującej walce w finale uległy zawodniczkom z Porajowa dopiero w grze deblowej. Ostatecznie zdobyły tytuł v-ce mistrza powiatu.
Klasyfikacja:
I miejsce- Gimnazjum Porajów
II miejsce- Gimnazjum Pieńsk
III miejsce- Gimnazjum Sulików
IV miejsce- Gimnazjum nr 3 Bogatynia
V miejsce- Gimnazjum nr 2 Zgorzelec
VI miejsce- Gimnazjum nr 1 Zgorzelec
VII miejsce- Gimnazjum Jerzmanki
Gratulacje :)

Konkurs ''Gim Translator''

NewsyW przyszłym tygodniu w naszym gimnazjum odbędzie się konkurs oceniający umiejętność tłumaczenia tekstu z języka angielskiego na język polski.

Aby uzyskać tytuł najlepszego ''Gim Translatora'' trzeba będzie popisać się nie tylko znajomością słownictwa, ale i sprawnością przekładania, tak aby uzyskać logiczny i stylistycznie poprawny tekst w języku polskim.

Wszystkich co najmniej dobrych uczniów z języka angielskiego zachęcam do wzięcia udziału i spróbowania swoich sił jako tłumacz.

Zapisy trwają jeszcze do końca tygodnia u p. M. Przekop
Wygenerowano w sekund: 0.06
912,047 unikalnych wizyt