Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

klasy III


info

Turów Zgorzelec

UWAGA !!!

Dnia 28.10.2012r (niedziela) o godz. 17.45 w Zgorzelcu w Hali sportowej odbędzie się mecz koszykówki drużyna Turowa będzie podejmować z rosyjską drużyną
Krasnye Krylia Samara.
Koszt biletu 10 zł,
zapisy przyjmuje Pan Marendziak lub sekretariat.

Medal Komisji Narodowej

15 października 2012r na zamku „Książ” odbyła się bardzo ważna i podniosła uroczystość. W obecności dolnośląskiego kuratora ...........

Próbne egzaminy gimnazjalne

Newsy25 października 2012 r. uczniowie klas trzecich będą pisali próbny egzamin gimnazjalny z części przyrodniczej i matematyki.

Spektakl pt. „Dekameron” wg Boccaccia.


Dnia 29 września 2012 roku klasy 3a i 2a wraz z p. Sylwią Skoczylas, p. Anną Rybaczuk i p. Małgorzatą Jurecką wybrały się na wycieczkę do Teatru Zdrojowego w Cieplicach na spektakl pt. „Dekameron” wg Boccaccia.
Przedstawienie rozpoczęło się o godzinie 19:00. Wszystkich widzów przywitał aktor, który przytoczył również historię czasów, w których rozgrywała się akcja sztuki.
Spektakl „Dekameron” to opowieść o miłości, zarówno małżeńskiej jak i pozamałżeńskiej, szczęśliwej i tragicznej. Akcja rozgrywa się w XIV wieku, kiedy Włochy nawiedziła dżuma. Grupa kobiet ma już dość patrzenia na śmierć i cierpienie wywołane przez tę zarazę. Aby uchronić się od choroby, postanawiają uciec do Florencji, by tam móc cieszyć się sielankowym życiem, wśród przyrody, ptaków i ciszy. Spotykają one trzech mężczyzn, którzy towarzyszą im w podróży. W drodze każdy opowiada jakąś historię życiową lub anegdotę. Opowieści te nawiązują do ludzkiej inteligencji i sprytu, renesansowych obyczajów i miłosnych przygód. Naszym uczniom najbardziej podobała się scena z lalkami, opowiadająca o romansie Kasi i Richarda. Uwadze nie umknęła też ostatnia scena, w której w zabawny sposób została opowiedziana historia renesansu. Podczas odgrywania tej sceny aktorzy mieli nałożone na twarze maski.
Cały spektakl był przygotowany na bardzo wysokim poziomie a dekoracje, które w czasie spektaklu były bardzo sprawnie zmieniane, idealnie pasowały do ówczesnych czasów i można było poczuć klimat epoki. Świetna muzyka oraz stroje dopełniały treść przedstawienia.
Wszystkim uczniom przedstawienie bardzo się podobało. Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tej wycieczki. Marta Mietlicka III a

Pasowanie na Gimnazjalistę

Relacja z pasowania na gimnazjalistę ....

Konkurs geograficzny

5 października upłynął termin oddawania prac na "powakacyjny" konkurs geograficzny. Najlepszą pracę wykonała KINGA DOMINICZAK z klasy 3a. Serdecznie jej gratulujemy.
Nagrodę Kinga otrzyma w najbliższym czasie.
Zapraszamy jednocześnie na stronę kółka geograficznego - następny konkurs czeka:)
Komisja konkursowa: J. Sikorska i R. Burdejska.

KONKURS NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA SZKOŁY

* We współzawodnictwie o tytuł najlepszego sportowca szkoły mogą brać udział wszyscy
uczniowie naszej placówki, którzy reprezentują szkołę w zawodach sportowych
* Punkty przyznaje komisja konkursowa złożona z nauczycieli wychowania fizycznego.
* Udział w zawodach sportowych jest punktowany w zależności od:
· rangi zawodów
· zajętego miejsca
· rodzaju zawodów (indywidualne, zespołowe).
* O zwycięstwie we współzawodnictwie o tytuł „Najlepszego sportowca szkoły” trwającym od
01.09.2012. r. do 15.06.2013 r. decyduje ilość punktów zdobytych przez ucznia od chwili
ogłoszenia konkursu do jego zakończenia.

Słowniczek z wos-u dla klas III :-)

słowniczek w czytaj więcej:-)
pierwsze 3 osoby, które odnajdą błąd w słowniczku otrzymają 5:-)
wyślijcie email na adres drfleischman76@gmail.com i napiszcie gdzie jest błąd:-)
pozdrawiam
m

Ogólnopolski konkurs językowy

NewsyZapraszam do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie wiedzy z języków obcych: języka angielskiego i niemieckiego.
Więcej informacji w czytaj więcej

Kółko geograficzne

Przypominam o konkursie geograficznym. Termin oddawania prac upływa 5 października.

SKĄPIEC

Dnia 21 czerwca 2012 r. o godzinie 9:50 odbyło się przedstawienie pt. "Skąpiec" przygotowane przez uczniów klasy II "a" pod czujnym okiem p. Sylwii Skoczylas . Młodzi aktorzy zagrali cztery wybrane sceny utworu oraz poruszyli wątek skąpstwa w adaptacji znanego programu telewizyjnego „Rozmowy w toku”.

Sceny, które zostały przedstawione w sztuce zaciekawiły zaproszonych gości, czyli pana dyrektora M. Popko, panią A. Rybaczuk oraz klasę I „a”. W główne role wcielili się: Albert Pająk (Kleant), Angela Jarosz (Eliza), Mateusz Rożek (Harpagon), Łukasz Kilarski (służący Strzałka), Agata Miśta (Eliza), Jakub Papla (Harpagon), Agata Winnicka (swatka Frozyna) oraz Oskar Beczek (Harpagon). Spektakl został odegrany z ogromnym zaangażowaniem i humorem, co pokazywał uśmiech na twarzach publiczności.

Wystrój klasy oraz stroje aktorów nadawały przedstawieniu klimat, który niegdyś panował w paryskim domu głównej postaci - Harpagona.

Na koniec zobaczyliśmy „Rozmowy w toku”, które przybliżyły nam problem skąpstwa. Zagrali w nich: Krystian Mączka (Harpagon), Angela Jarosz i Rafał Pindera (dzieci Harpagona - Eliza i Kleant), Marta Mietlicka (psycholog), Gosia Galska (doradca finansowy) oraz Paulina Śmigiel (prowadząca - Ewa Drzyzga).

Na twarzach aktorów nie widać było zdenerwowania ani lęku przed publicznym wystąpieniem. W taki sposób wykonali swój projekt edukacyjny. Osoby, które nie odgrywały ról, były zaangażowane w przygotowanie spektaklu np. nagranie muzyki, charakteryzację bohaterów lub przygotowanie wystroju klasy.
Wygenerowano w sekund: 0.04
1,053,768 unikalnych wizyt