Zakończenie roku szkolnego 2011.

Siatkówka plażowa- strefa

Siatkówka plażowa- strefaK O M U N I K A T K O Ń C O W Y

Z MISTRZOSTW STREFY JELENIOGÓRSKIEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ NA ROK SZKOLNY 2010/2011.

9.06.11. na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego w Bolesławcu rozgrywano w ramach i według regulaminu DOLNOŚLASKIEJ GIMNAZJADY mecze finałowe w/w. Mistrzostw, w których spotkały się mistrzowskie drużyny powiatów z Naszej Strefy. . Zespoły szkolne liczyły 2 osoby + 1 rezerwowa, grano systemem brazylijskim do 2 wygranych setów, sety do 11 pkt., ewentualny rozstrzygający 3 set też do 11 pkt.

Finał Champions League

14 czerwca na trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się finał konkursu z języka angielskiego na poziomie intermediate. Zadaniem uczestników był test leksykalno-gramatyczny oraz napisanie emaila. Łączna ilość punktów za oba zadania wynosiła 50 punktów.

Oto zwyciężcy:

1. Natalia Binczak (3a) i Kacper Linka (3d) 31p
2. Nikola Sajewicz (3a) 30p
3. Emila Jarosz (3a) i Piotr Łagowski (3e) 28p

Pozostałe miejsca w czytaj więcej.

Zwyciężcom serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów :)

Marta Przekop

Smutna wiadomość

05 czerwca 2011 roku po długiej i ciężkiej chorobie odeszła od nas na zawsze nauczycielka- pani Krystyna Grabuńczyk.
Całe życie była związana z pieńską oświatą. Najpierw pracowała w Szkole Podstawowej nr 2, a po reorganizacji systemu oświaty w tutejszym Gimnazjum jako nauczyciel WOS –u, a ostatnie dwa lata jako pedagog szkolny.
Była osobą bardzo odważną w swoich poglądach, pielęgnowała i dbała o swoje ideały, które przekazywała nie tylko młodzieży szkolnej, ale także swoim podopiecznym jako kurator.
Zapamiętamy panię Grabuńczyk jako doskonałego wychowawcę, pedagoga, przyjaciela i doradcę. Zawsze można było liczyć na wsparcie i pomoc ze strony pani Krystyny. Szczególnie w pamięci utkwią nam wspólne wyjazdy z klasami na Zieloną Szkołę.
Pozostanie na zawsze w naszych sercach i pamięci jako uśmiechnięta, przyjacielska i serdeczna osoba.
Szkoda, że pani Grabuńczyk nie ma już wśród nas. To dla wszystkich wielka strata.

Matematyczne Wygi(m)basy

Newsy9 czerwca 2011 r. w Gimnazjum im. o. Michała Tomaszka w Pieńsku odbyły się już po raz czwarty "Matematyczne Wygi(m)basy". Konkurs ma zasięg gminny i jest adresowany do uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku i Szkoły Podstawowej w Dłużynie Dolnej oraz uczniów klas pierwszych Gimnazjum im o. Michała Tomaszka w Pieńsku. Odbywa się w dwóch kategoriach: dla uczniów szkół podstawowych i uczniów gimnazjum. Składa się z 5 etapów, po których wyłaniani są zwycięzcy. Każdy etap zawiera 5 zadań, na których rozwiązanie przeznaczonych jest 20 minut. Po każdym etapie Komisja Konkursowa, składająca się z nauczycieli – opiekunów uczniów zgłoszonych do konkursu, ogłasza listę osób, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu. W tym roku szkolnym w kategorii gimnazjum I miejsce zajęła Agata Miśta, II miejsce - Marta Mietlicka, a III miejsce - Mateusz Rożek.

Kolejny sukces GIMSQLA

W konkursie organizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji w Zgorzelcu szkolna gazeta "Gimsql" zajęła 2. miejsce. Jest to kolejny sukces młodych, pieńskich dziennikarzy, ponieważ w ubiegłorocznej edycji tego konkursu byliśmy NAJLEPSI!

W przyszłym tygodniu ukaże się 5. nr (ostatni w tym roku szkolnym) GIMSQLA. Zachęcamy do kupna :)

Konkurs geograficzny

Przez 2 tygodnie odbywały się zmagania w 3-etapowym konkursie geograficznym. Ostateczne wynki to suma etapów - drugiego i trzeciego. Gratulujemy osiągnięć 10 wspaniałym, a są nimi:

Finał LA

Finał LAPodczas zawodów lekkoatletycznych na szczeblu wojewódzkim , które odbyły się 7 czerwca naszą szkołę reprezentowało 5 dziewcząt. Wszystkie znalazły się w ścisłym finale w swoich konkurencjach:Agata Walerzak 300m-46,72s (VI miejsce), Alicja Wojciechowska 100m-13,8s (V miejsce), Aneta Sikorska 100m-13,97s (VII miejsce), Natalia Sulima wzwyż-135m (VII miejsce) oraz Patrycja Majewska dysk- 23,64m (VIII miejsce).

Zastępstwa

Male sprostowanie dla 1b, 3a i 3b: lekcje geografii są jutro normalnie.
J. Sikorska

Towarzystwo Ochrony Przyrody i Krajobrazu w Zgorzelcu

Towarzystwo Ochrony Przyrody i Krajobrazu w Zgorzelcu zorganizowało konkurs pomiarowy "Nasze płazy i gady", w kategorii wiedzy, prac plastycznych i fotograficznej. W każdej z nich uczciwie odnieśli sukcesy. W konkursie wiedzy III miejsce zajęły uczennice kl. IIa Kasia Błauciak i Karolina Derkowska. W kategorii plastycznej III miejsce zdobyła Karolina Derkowska, a wyróżnienie w pracy fotograficznej zdobył Kamil Breczko z kl. IIIa.

Gratuluje Wszystkim! - Grażyna Łagowska

Zawody Lekkoatletyczne

Zawody LekkoatletyczneKrzysztof Odzioba został mistrzem województwa w rzucie oszczepem. W Finale Dolnośląskiej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce uzyskał znakomity wynik 49,60m. Drugie miejsce w konkursie rzutu oszczepem zajął Marek Markowski z wynikiem 45,90m. Bardzo dobry wynik osiągneła sztafeta 4x100m w składzie:Piotr Łagowski, Krzysztof Odzioba, Maciej Słapczyński i Albert Bąk. Z czasem 0:47,40 chłopcy zajęli IV miejsce i wyrównali rekord szkoły. Maciej Werpulewski z wynikiem 39,60m zajął V miejsce w rzucie dyskiem. Siódmy był Sylwek Kapusta z wynikiem 35,90m. Drużynowo chłopcy zajęli wysokie VI miejsce.