gimpiensk Dzień Niepodległości
Dodane przez gp dnia Listopad 10 2017 17:01:47
Galeria.
Relacja filmowa

Dnia 10 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorami apelu byli uczniowie klasy siódmej wraz z uczniami gimnazjum.

Nie zawiedli nasi najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej, którzy również włączyli się i przygotowali montaż słowno - muzyczny. Piękne pieśni patriotyczne zostały wykonane przez zespół szkolny Nutki Song. Cała społeczność szkolna ubrana na galowo wspólnie obchodziła to nasze, najważniejsze święto narodowe.

Po zakończeniu części patriotycznej , zaproszony gość specjalny Pan Antoni Strzelczyk wręczył uczniowi naszej szkoły Michałowi Drzewieckiemu stypendium Fundacji Jerzego Szmajdzińskiego.

W tym dniu zostali również nagrodzeni uczniowie, którzy zdobyli pierwsze miejsca w konkursie interdyscyplinarnym "zDolny Ślązaczek" z języka niemieckiego - Bartosz Kowalczyk a z języka angielskiego- Filip Englard. Uczniowie Ci będą reprezentować naszą szkolę w etapie powiatowym. BRAWO!

Brawa należą sie również sportowcom, którzy reprezentowali naszą szkołę w zawodach sportowych w piłce siatkowej w Zawidowie oraz zdobyli miejsca na podium - chłopcy pierwsze miejsce a dziewczyny drugie w turnieju o puchar dyrektora szkoły w Zawidowie.
Dziewczęta również za udział w Finale Wojewódzkim Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej.

Brawo ! Brawo ! Brawo !