Studenci z AIESEC
Dodane przez ryan dnia Luty 12 2017 12:50:18
Od poniedziałku (6.02.) do piątku (10.02.)lekcje języka angielskiego odbywały się w naszym gimnazjum z udziałem studentów z Brazylii, Chin i Indii, którzy przebywali w Polsce na wymianie dzięki Fundacji AIESEC.
Przez cały tydzień studenci opowiadali o swoich krajach i kulturze.
Gimnazjaliści usłyszeli o chińskim Nowy Roku, indyjskim Diwali i brazylijskim karnawale. Młodzież dowiedziała się, jak wygląda chińskie wesele i usłyszała, jak brzmią brazylijskie i indyjskie rytmy.
W piątek o godzinie 13.53 liczna grupa gimnazjalistów pożegnała na Dworcu PKP swoich gości.
Tak zakończył się pobyt studentów z AIESEC w polskich szkołach.
Matheus, Vin i Sui zostawili wiele miłych wrażeń i wspomnień, a przede wszystkim dużą motywację do nauki języka angielskiego.
DZIĘKUJEMY!!!
Treść rozszerzona
Pierwszego dnia pobytu do południa goście prowadzili zajęcia dla gimnazjalistów, a po południu zwiedzali wraz z nimi pobliskie Görlitz.
We wtorek do południa studenci prowadzili zajęcia dla dzieci w przedszkolu, a po południu spacerowali z gimnazjalistami uliczkami Pieńska.
W środę do południa miało miejsce wspólne zwiedzanie Huty Szkła "Łużyce", a po południu studenci z gimnazjalistami i harcerzami brali udział w Grze Miejskiej.
W czwartek oprócz zajęć z gimnazjalistami Matheus, Vin i Sui zaangażowali się po południu w przygotowywanie masek karnawałowych na bal dla dzieci.
W piątek studenci zdążyli jeszcze zagrać z młodzieżą w tenisa stołowego i piłkę nożną.